Şafak Mahmutyazıcıoğlu davasında Sanık Avukatı Engin Çelebi, Alaattin Çakıcı’nın danışmanı Gazeteci Ferhat Aydoğan’ı araması ile ilgili çıkan haberlere yanıt verdi.

Şafak Mahmutyazıcıoğlu davasında Sanık Avukatı Engin Çelebi Alaattin Çakıcı’nın danışmanı Gazeteci Ferhat Aydoğan’ı arayarak Şafak Mahmutyazıcıoğlu davasında Celal Mahmutyazıcıoğlu’na Alaattin Çakıcı ile tanışıklığını sorması üzerine bazı medya organlarında çıkan haberler üzerine bu sorunun Sayın Alaattin Çakıcı ile kesinlikle ilgisinin olmadığını söyledi.

Av.Engin Çelebi yaptığı açıklamada;

“Avukatlık mesleğimin gereği, sorduğum soruda sadece Maktulün benimsediği hayat tarzı ve girdiği ilişkileri yaşamında kullanma yöntemi ile ilgiliydi. Ancak bazı haberler ve haberi yansıtma başlıkları Sayın Alaattin Çakıcı ile bağlaştırıcı spekülasyon yapılmış olup, Sayın Alaattin Çakıcı ile davanın hiçbir ilgisinin olmadığını ve varmış algısı oluşturma gayreti içinde yapılmış olan haberlerin hiçbirisi gerçeği yansıtmamaktadır. Bu çıkan haberlerde mahkeme tutanaklarının bazı kısımların cımbızlanarak ilgi çekilmek için haber yapılmış olması, beni de son derece rahatsız etmiştir. Bu durumdan büyük üzüntü duyduğumu bilmenizi isterim. İstemeden de olsa Sayın Alaattin Çakıcı’nın bu şekilde haber yapılmasına az ya da çok sebebiyet vermiş olmaktan dolayı Alaattin Bey’e üzüntülerimin iletilmesini sizlerden rica ediyorum” dedi.