Saadet Partisi Konya Milletvekili Abdulkadir Karaduman, partiye yakınlığıyla bilinen televizyon kanalı TV5'te siyaset gündemine ilişkin açıklamalarda bulundu.

AK Parti'den ayrılan seçmenin başka bir partiye yönelmek yerine kararsız kaldığını belirten Karaduman, Cumhur İttifakı oylarında yaşanan artışa değindi.

Koalisyon hükümetinin neden olacağı riskleri kabul eden Karaduman, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın '6 kaptan bir gemiyi batırır' sözlerini de bir nevi doğrulamış oldu.

Altılı masadaki 'riskli' alanlara işaret eden Konya Milletvekili, 'risk' olarak addettiği bu alanların önümüzdeki günlerde gündeme gelebileceğini belirtti.

"KAMUOYU YOKLAMALARINDA GÖREBİLİYORUZ"

Altılı masanın paydaşı Saadet Partisi'nin Konya Milletvekili Abdulkadir Karaduman, AK Parti'nin oy oranında yaşanan artışın kamuoyu yoklamalarıyla görülebildiğini söyledi:

"Türkiye'de aslında AK Parti'den kopan seçmenin, herhangi bir partiye evrilmediğini, kararsız bir seçmen olarak konumlandığını, son yapılan bazı anketlerde kısmen AK Parti'ye yeniden bir dönüşün olduğunu kamuoyu yoklamalarında görebiliyoruz."

KOALİSYON HÜKÜMETİ ELEŞTİRİSİ

Programın devam eden bölümünde koalisyon hükümetine yönelik endişelerini dile getiren Karaduman, vatandaşın bu noktada 'suçlanmaması' gerektiğini aktardı:

"Koalisyonla bir ülkenin yönetilmesinin önemli birtakım riskleri var mıdır? Hiç şüphesiz vardır. Şu ana kadar altılı masanın kendi içerisinde oluşan birtakım riskli alanları olduğu gibi koalisyon hükümetleriyle ilgili de bu durum söz konusu olabilir. Ama günün sonunda bu alanlarla ilgili insanımızın mutlaka ikna edilmesi gerektiğini düşünüyorum. Vatandaş burada bir endişe duyuyorsa, 'Buradan bir kriz çıkar' diyorsa ve bu kriz de bizatihi belirli isimler tarafından gündeme getiriliyorsa, vatandaşımızı 'Burada ne için kriz var?' dedikleri için suçlamamamız gerektiğini düşünüyorum."