Renault çatısı altında olan Global iş Hizmetleri Direktörlüğü bünyesinde, başta mühendislik, satın alma ve pazarlama olmak üzere satış ardından ekibi kuruyor.

Türkiye'deki satış ardından mühendislik operasyonlarına 2018 senesi itibarıyla ağırlık vermeye başlayan Renault Grubu, Oyak Renault çatısı altında olan Global iş Hizmetleri Direktörlüğü bünyesinde, başta mühendislik, satın alma ve pazarlama olmak üzere satış ardından ekibi kuruyor.

Şirket açıklamasına göre, birinci etap işe alım operasyonlarını tamamlayan satış ardından ekibi, projelerin iş transferi süreçlerini de tamamladı.

Renault Grubu'nun otomobil projeleri ile eş zamanlı olarak aksesuar geliştirme çalışmalarını da Türkiye'den yürütecek olan mühendislik ekibi aynı zamanda, Fransa'daki merkez satış ardından mühendislik ekibiyle birlikte inovasyon çalışmaları da yürütecek.

Ekibin hedefleri arasında, yüksek teknoloji aksesuarlar alanında piyasasın öncülerinden olan Uzak Doğulu firmalar ile Türk firmalar arasında olası iş birliği yapılarının kurulmasına ortam sağlamak olacak.

Bu nedenle Türkiye Satış ardından Organizasyonu Bilgilendirme Toplantısı geniş bir katılımla online olarak gerçekleşti. Proje kapsamında, ağırlıklı Türkiye piyasası satış hacimleri kapsamında çalışan Türk aksesuar tedarikçilerine dünya pazarlarına ulaşma fırsatı da sunulacak.

Renault Grubu'nun Renault, Dacia ve Lada markalarına ait otomobil projelerine yönelik satış sonrası aksesuarlarının mühim bir bölümü, Oyak Renault Otomobil Fabrikaları bünyesinde yeni kurulan satış ardından mühendislik ekibi tarafından geliştirilecek. Renault Grubu, geliştirilecek otomobil aksesuarlarının satınalma ve iş geliştirme/pazarlama operasyonlarının bir kısmını da tekrar Türkiye'den yürütecek.

"TÜRK TEDARİKÇİLERİMİZİN ULUSLARARASI PAZARLARA AÇILMASINDA ÖNEMLİ BİR FIRSAT"

Açıklamada görüşlerine yer verilen Renault Grubu Satış Sonrasından Sorumlu Kıdemli Başkan Yardımcısı Hakan Doğu, "Grubumuzun otomobil projelerine yönelik satış sonrası aksesuarlarını, Oyak Renault Otomobil Fabrikaları bünyesinde kurulan satış ardından hizmetler ekibimizin Fransa'daki mühendislik ekipleriyle ortaklaşa geliştirecek olması Türkiye piyasasına ve grubun en verimli tesislerinden Oyak Renault'a olan güvenin bir göstergesidir.

Yeni organizasyonumuzla global ölçekte aksesuar ürünleri satınalma operasyonları da artık büyümekte olan Türk satınalma ekibinin katkıları ile yönetilecek. Bu gelişme, otomobil ve aksesuar dünyasında çalışan Türk tedarikçilerimizin uluslararası pazarlara açılmasında mühim bir fırsat olacaktır." şeklinde konuştu.