Son dönemlerde adı Android akıllı telefon piyasasında altın harflerle yer alan Xiaomi firması, Poco serisine yeni bir akıllı telefon modeli ekledi. Bu bağlamda yeni Poco M3 model akıllı telefon tanıtıldı. Küçük amiral gemisi şeklinde nitelendirilebilecek olan yeni Poco M3 akıllı telefon, kamerası ve diğer özellikleriyle dikkat çekiyor. Peki, Xiaomi firmasının yeni telefonu Poco M3'ün teknik özellikleri arasında neler var? Poco M3 Türkiye satış fiyatı belli mi? İşte yeni akıllı telefon haberi...

XİAOMİ POCO M3 TEKNİK ÖZELLİKLERİ

Son dönemlerde akıllı telefon piyasasında adı önemli bir konumda bulunan Xiaomi firması, yeni akıllı telefon modeli Poco M3'ü tanıttı. Estetik görüntüsüyle dikkat çeken Poco M3, tabiri caizse bir kuş kadar hafif, çünkü ağırlığı 200 gramın altında.

Renk seçenekleri ve ekran özellikleri

Yeni telefon modelinde Serin Mavi, Poco Sarısı ve Tam Siyah olacak şekilde 3 ayrı renk seçeneği yer alıyor. 6.53 inç büyüklüğüne sahip olan ekranda FHD+ teknolojisi kullanılıyor. Büyüklüğüyle dikkat çeken telefon 400 nit parlaklık seviyesine sahip. 

Hafıza seçenekleri ve işlemci

Poco M3 model cihazlar Qualcomm Snapdragon 662 yonga seti ve 4x 2.0 GHz ARM Cortex-A73 (Kryo 260) işlemcisini kullanıyor. Cihaz 64 GB olarak tasarlansa da depolama alanı, harici micro SD hafıza kartları sayesinde 512 GB'ye kadar yükseltilebiliyor.

Xiaomi Poco M3 kamerasıyla dikkat çekiyor

Ana kamera 48 MP çözünürlüğe sahip, öte yandan 2MP makro ve yine 2 MP derinlik sensörleriyle destekleniyor. Gece modunda da iyi bir performans sergileyen Poco M3, ışığın yetersiz kaldığı yerlerde daha net görüntüler elde edebiliyor. Cihazın ön kamerası ise 8 MP çözünürlükte.

 

Cihazda devasa batarya detayı

Poco M3 inanılmaz büyük bir bataryayla birlikte geliyor, bu da cihazın en fazla dikkat çeken özelliği. Şirketin ileri sürdüğü iddialara göre, 6 bin mAh kapasıteye sahip olan Poco M3, yoğun kullanılmadığı zaman 5 gün, ortalama kullanıldığı zaman ise 3 güne kadar dayanıyor. Yoğun olara kullanılan cihazın şarjının tamamen bitmesi yaklaşık olarak 1,5 gün dayanıyor. Hızlı şarj özelliğine sahip olan cihaz, tersine şarj özelliğini de destekliyor.

 

Telefonun satış fiyatı ne kadar?

Telefonun yalnızca teknik özellikleri duyuruldu. Dolar bazında herhangi bir fiyat belirlenmeyen cihazın Türkiye'de kaç TL'den satılacağı henüz bilinmiyor.