Şarkıcı Orhan Gencebay, "Cumhurbaşkanımızı bile eleştiriyorlar" sözleri üzerine kendisini eleştirenlere, "Bu cahiller bana hakaret etseler ne fark eder" ifadesini kullandı.

Şarkıcı Orhan Gencebay, Cumhurbaşkanlığı tarafından düzenlenen etkinliklere katılması tepkiyle karşılanmıştı. Gencebay kendisini eleştirenlere, “Maalesef bu art niyetliler Cumhurbaşkanımızı bile eleştiriyorlar. Ben devletime saygılı biriyim. Tabii ki davet edildiğimde gideceğim” şeklinde karşılık vermişti.

"Bu cahiller bana hakaret etseler ne fark eder"

Gencebay, Sabah gazetesinden Tuba Kalçık’a yaptığı açıklamada "Bazı zavallı cahiller ve art niyetliler Atatürk'ümüze, Peygamber Efendimize öyle hakaretler ediyorlar ki, tahammül etmek imkansız. Bu cahiller bana hakaret etseler ne fark eder. Ben ne konuştuysam hepsini bilerek ve bilgiye dayalı konuştum. Atatürk'ümüz der ki; ‘Mevzu bahis vatansa gerisi teferruattır’ Ben her zaman vatanımın ve devletimin yanındayım. Ülkeme kim iyi hizmet ederse ona saygı duyarım ve sahip çıkarım” dedi.

Orhan Gencebay'ın 'Cumhurbaşkanımızı bile eleştiriyorlar' sözlerinin ardından: "Kula kulluk edene yazıklar olsun"

Konuyla ilgili Gencebay’ın eşi Sevim Emre de şu açıklamalarda bulundu:

"Gencebay'a hakaret eden bu zavallıların adalet karşısında kendilerini nasıl ifade edeceklerini merak ediyorum. Hareket edenler için hukuki yollara başvurduk. Bunun hesabını yüce adaletimiz soracak. Bunun affedilir bir yanı yok. Orhan Gencebay gibi Atatürkçü, vatansever bir sanatçı bir daha kolay kolay gelmez. Orhan Gencebay gönlü çok geniş, iyilik sever, koca yürekli bir isim. O Türkiye'nin Orhan Baba'sıdır. Ona bu hakareti edenlere yazıklar olsun,"