Son dönemde, pek çok okulda öğrenciler arasında popülerleşen şiddet içeren bir oyun, ebeveynler arasında endişe oluşturmaktadır. İlkokul, ortaokul ve lise seviyelerindeki çocuklar arasında etkisi artarak devam etmektedir.

Bir madeni para ile oynanan kanlı para oyunu, ilk olarak çocukların ellerinde oluşan yaralanmalardan fark edildi.

Çocuklar arasında hızla yayıldı

Tiktok uygulamasında görülüp, oynanmaya başlanan kanlı para, çocuklar arasında hızla yayıldı.

İki ya da daha fazla çocuğun bir madeni para ile oynadığı kanlı parada cezalandırılan çocuğun ellerinde ve parmaklarında kanamalar meydana geliyor. Bazı öğrenciler oyunun daha kanlı olması için madeni paranın etrafına bıçakla kesikler bile atıyor.

Madeni paranın havaya atılması ile başlanan oyunda, çocuk elinin tersi ile parayı havada tutmaya çalışır. Parmaklar arasında sıkıştırılan para çocuğun kanlı para diyerek masaya üç kez vurması ile devam eder.

Oyunu oynayan çocuk parayı düşürürse cezalandırılır. Ceza alan çocuk elini yumruk yapar ve masaya dik olarak koyar. Karşısındaki çocuk madeni para ile diğer çocuğun el eklemlerine kan akana kadar vurur.

Elini kıran ve yaralayan çocuklar var

Hızlı bir şekilde yayılan oyunun tehlikeli sonuçları mevcut. Çeşitli illerden gelen haberlerde elini kıran ve yaralayan çocuklar bulunuyor.

Uzmanlar, kan akmasına neden olan bu oyunun bulaşıcı hastalıklara ve enfeksiyon hastalıklarına neden olabileceğini belirtiyor.

Bunun üzerine okullar da velileri çocuklarının ellerini kontrol etmeleri ve oyunun zararlarını anlatmaları konusunda mesajlar gönderiyor.

Mesaj şu şekilde:

Her okulda olduğu gibi bizim okulumuzda da medyaya yansıyan kanlı para oyunu oynanmaktadır.

Çocuğunuzun elini kontrol ederek bu oyunu oynamalarını engelleyelim. Uyarıya rağmen devam eden öğrenciler için disiplin cezası uygulanacaktır. 

Bizim okulumuzda da çocuklar tarafından kanlı para oynanmaktadır. Lütfen eve geldiğinde çocukların ellerini kontrol edip gerekli uyarıları yapın. 

Birbirlerinden görerek artan bu oyun hakkında çocuklarımızı evde mutlaka uyaralım ve çocuklarımızın internet kullanımını denetleyelim.  

Öğrencilerimizin ellerinin üstünde yaralanma görürseniz büyük ihtimalle bu oyun yüzündendir. Bilginiz olsun.

Çocuklar sosyal medya üzerinden birbirleri ile kan akıtma yarışına bile giriyorlar.

 

KAYNAK:haber7.com