Öğrenciler 16 Kasım 2020 tarihinde ara tatile giriş yapmışlardı. Normal şartlarda 23 Kasım 2020 tarihinde eğitime geri döneceklerdi. Ancak dün gerçekleşen kabine toplantısının ardından eğitime örgün olarak devam edilmeyeceği öğrenildi.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN UZAKTAN EĞİTİMİ DUYURDU

Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde gerçekleşen toplantının ardından açıklama yapan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, okullarda uzaktan eğitim sürecine geri dönüldüğünü ifade etmişti. Ardından Milli Eğitim Bakanlığı'ndan da resmi olarak bir açıklama geldi ve okulların uzaktan eğitim sürecine geri dönüş yaptığı ifade edildi.

Peki okullar ne zaman açılacak? Okullar açılacak mı, uzaktan eğitim ne zaman bitecek, yüz yüze eğitim ne zaman başlayacak? İşte Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından yapılan açıklama...

UZAKTAN EĞİTİM YIL SONUNA KADAR DEVAM EDECEK

Yeni tip koronavirüsün (kovid-19 veya covid-19) Türkiye'de olan etkisini son dönemlerde arttırmasından ötürü Koronavirüs Bilim Kurulu'nun tavsiye kararıyla birlikte Kabine Toplantısı'nda yapılan değerlendirmelere göre yurt genelinde yeni koronavirüs tedbirleri alınmasında karar kılındı.

Koronavirüs tedbirleri kapsamında tüm eğitim ve öğretim faaliyetlerinin yıl sonuna kadar uzaktan eğitim şeklinde devam edeceği bildirildi. Uzaktan eğitim süreci 31 Aralık 2020 tarihine kadar devam edecek.

ÖRGÜN ÖĞRETİM NE ZAMAN BAŞLAYACAK?

Yeni koronavirüs kuralları kapsamında öğrenciler, eğitim öğrenim hayatlarını uzaktan eğitim yöntemi ile devam edecekler. Son yapılan açıklamalara göre uzaktan eğitim süreci 31 Aralık 2020 tarihine kadar devam edecek. Öğrenciler ne zaman örgün öğretim şeklinde eğitim almaya başlayacaklarını merak edip araştırıyor. Ancak yüz yüze eğitim sürecinin ne zaman başlayacağına ilişkin herhangi bir bilgi bulunmuyor. Şimdilik öğrenciler uzaktan eğitim yöntemi ile eğitimlerini sürdürecek.