Oktay Kaynarca’nın yeni dizisi sezona hızlı başladı. ‘Ben Bu Cihana Sığmazam’, ilk bölümüyle Total’de 8,23 izlenme oranı ve 23,28 izlenme payı, AB’de 5,90 izlenme oranı ve %18,68 izlenme payı, 20+ABC1’de 7,80 izlenme oranı ve 21,00 izlenme payıyla 3 kategoride de zirvede yar aldı. Böylelikle BBCS yeni sezonda, tüm kişiler kategorisinde en yüksek reytingi alan ilk dizi oldu.

Ben Bu Cihana Sığmazam’ın 1. Bölüm etiketi #BBCS  ve dizi adı olan #BenBuCihanaSığmazam bölüm başladıktan kısa bir süre sonra Twitter Türkiye Trending Topics listesine girdi! #BenBuCihanaSığmazam twitter Türkiye Trending Topics listesinde ikinci sırada yer alırken #BBCS  üçüncü sıraya kadar yükselerek bölüm sonuna kadar kalmayı başardı.

İLK BÖLÜMDE NELER OLDU? 

Ben Bu Cihana Sığmazam dizisinin yayınlanan 1. Bölümünde nefesler tutuldu. Cezayir Türk, 15 yıl önce öldü gösterilerek Temur Turan adıyla Özbekistan’a gitti. Mecburen gittiği Özbekistan’da yeni bir yaşam kurdu. Orada eşi ve çocuğuyla kurduğu hayatta aklında hep geride bıraktığı diğer ailesi vardı.

İstanbul’daki kızının kaçırılmasıyla Cezayir Türk, geri dönmek zorunda kaldı. Cezayir’in 15 yıl sonra birdenbire ortaya çıkmasıyla İstanbul’daki aile hem büyük bir şok hem de sevinç yaşadı.

Yalnızca aile değil, 15 yıl önce İstanbul’u terk edip giden “Şehrin Sahibi”nin geri dönüşü, düşmanlarını rahatsız etti. Cezayir, şimdi hem bir yandan on beş yıllık yokluğunun sebeplerini ailesine açıklayıp, yeniden kabulünü sağlamak, hem gelişiyle rahatsızlık verdiği mafya gruplarıyla mücadele etmek, hem de CIA’in tuzaklarından kendisini ve ailesini korumak zorundadır.