Norm Ender “Ben naçizane bir müzisyenim. Cumhuriyetimiz için ne yapabilirim diye düşündüm. Bestecinin hediyesi, beste olur. Ben de bunu yapmaya çalıştım. Bazen bir kitap, bazen bir söz, bazen bir eğitimcinin açmış olduğu yol hepimize ilham verebiliyor. Bazen de bu, bir marş olabiliyor gerçekten. Gururumu tahmin edemezsiniz. 23 Nisan’da 5 yaşındaki çocukların ağzından bu marşı dinliyor olmak… Bir bestecisi olarak sahip olduğum gururu kelimelerle ifade edemem” diye konuştu. Sözlerini “Beni bu ödüle değer gören İstanbul Okan Üniversitesi'ne ve siz saygıdeğer gençlere çok teşekkür ederim” cümlesiyle tamamladı. Konuşmasının ardından Norm Ender, Parla marşını törenin tüm konukları ve İstanbul Okan Üniversitesi öğrencileri, çalışanları ile birlikte söyledi.

Zeynep Bastık: “Gençlerin beğenisi beni çok motive ediyor”

Zeynep Bastık En İyi Kadın Şarkıcı Ödülü’nü aldığı törende “Üniversite ödülleri benim için çok anlamlı. Hatta ilk ödül aldığım üniversitelerden biri de İstanbul Okan Üniversitesi oldu. Genç arkadaşlarımın beğenisi ve ilgisi benim için çok çok değerli ve beni çok motive ediyor. İyi ki varsınız. Teşekkür ediyorum. Sizi seviyorum” diye konuştu.

Buray: “Güzel dostlarım için gelsin bu ödül”

En İyi Erkek Şarkıcı Ödülü’nü kazanan Buray “Bu güzel serüvende bana eşlik eden ekip arkadaşlarım, yol arkadaşlarım, güzel dostlarım için gelsin bu ödül. Her şey siz gönlü güzel arkadaşlarım, dinleyenlerim için” sözleriyle teşekkür etti.

En İyi Haber Sunucusu Ödülü’nün sahibi olan Ece Üner “Sorumluluk duygusu bizi bir yere taşıyacak olan şey. Aslında bugünün kahramanı, sorumluluk alan sıradan insanı sizsiniz, benim, buradayız! Sorumluluğumuzun farkındayız. Siz gençler bambaşkasınız. Bir de ‘geleceğin mesleği ne?’ diye soruyorsunuz. Geleceğin meselelerine kafa yorun, mesleğinden ziyade. Ve sorumluluk alın” sözleriyle gençlere umut verdi.

Afra Saraçoğlu: “Bu ödülü bana, bize layık gördüğünüz için teşekkür ediyorum”

Ödül Töreni’nde En İyi Kadın Oyuncu Ödülü’nün sahibi olan Afra Saraçoğlu konuşmasında “Bu ödülü bana, bize layık gördüğünüz için teşekkür ediyorum. Özellikle üniversitelerden ödül almak benim için ayrı mutluluk, iyi ki varsınız” derken törende “Yalı Çapkını” dizisi de En İyi Dizi Ödülü aldı. Dizinin oyuncularından Diren Polatoğulları “Üniversiteden ödül almak çok hoş bir duyguymuş. Ödül için çok teşekkür ederiz. İki senedir dizi için çok yoğun bir şekilde çalışıyoruz. Karşılığını sizlerden bu şekilde almak bizi çok sevindiriyor. Biz de bu ödülü ekibimiz için alıyor ve şu an sette çalışan ekibimizin yanına dönüyoruz” açıklamasını yaptı.

En İyi Erkek Oyuncu Ödülü’nü alan Baran Bölükbaşı yolculuğunun en başından beri kendisini yalnız bırakmayan herkese teşekkür etti.

En İyi Müzik Grubu Ödülü’nü alan Yüzyüzeyken Konuşuruz “Bazı şirketlerin finanse ettiği törenlerdense bugün sizlerin gerçek oylarıyla ödül aldığımız törenler çok daha keyifli ve anlamlı” dedi.

Melis İşiten En İyi Talk Show Ödülü’nü kucakladı. “Bizi çok kısa sürede milyon izlenmelere taşıyan, izlenmemize destek olan, bir telefonumla programa koşa koşa gelen, kahkahama ortak olan, eğlencemize ortak olan tüm konuklarıma ve tabii ki İstanbul Okan Üniversitesi’ne çok teşekkür ederim” diye konuştu.

En İyi Yönetmen Ödülü’nü alan Abdullah Oğuz “Gençler bizim kıymetlimiz. Dolayısıyla sizden gelen bu ödüle çok teşekkür ederim” dedi.

En İyi Youtber Ödülü’nü Murat Soner aldı: “Türkiye eleştiriyi çok fazla kaldıramayan bir ülke. Böyle bir ülkede dünyanın en fazla izlenen dizi, film, eleştiri kanalının sahibi olmak sizden ödül almak çok güzel, çok teşekkür ederim”.

İstanbul Okan Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı Bekir Okan ödül töreni ile ilgili açıklamasında şunları söyledi: “20 bin öğrencimizin oylarıyla seçilen Yılın Enleri Ödül Töreni’ni gerçekleştirmekten mutluluk duyuyoruz. Bugün Törenimize ev sahipliği yapan Bekir Okan Kültür, Sanat ve Kongre Merkezi, İstanbul’un ikinci büyük kültür, sanat ve kongre merkezi. Sanata ve spora verdiğimiz değer doğrultusunda her yıl Spor Ödülleri ve Yılın Enleri Ödülleri'ni veriyoruz. Mesleğinde ulaştığı büyük başarılarla Türkiye’nin gurur kaynağı olan tüm konuklarımıza teşekkür ederim. İstanbul Okan Üniversitesi’nde aldıkları eğitim ve öğrenim ile öğrencilerimizin de meslek hayatlarında, ödüle layık gördükleri isimleri kendilerine örnek almalarını ve bu yolda ilerlemelerini temenni ederim.”

Cumhuriyet’in 100. Yılı Özel Ödülü
Norm Ender-Parla & 100. Yıl Marşı

En İyi Haber Sunucusu
Ece Üner (Sözcü TV)

En İyi Kadın Oyuncu
Afra Saraçoğlu (Yalı Çapkını)

En İyi Dizi Çifti
Afra Saraçoğlu-Mert Ramazan Demir (Yalı Çapkını)

En İyi Erkek Oyuncu
Baran Bölükbaşı (Sakla Beni)

En İyi Kadın Şarkıcı
Zeynep Bastık

En İyi Erkek Şarkıcı
Buray

En İyi Dizi
Yalı Çapkını

En İyi Müzik Grubu
Yüzyüzeyken Konuşuruz

En İyi Talk Show
Melis İşiten (Melis İşiten ile Zaten Şov)

En İyi Yönetmen
Abdullah Oğuz

En İyi Youtuber
Murat Soner