Geçtiğimiz günlerde tansiyon nedeni ile hastaneye kaldırılan ve sevenlerinden dua isteyen Prof. Dr. Nihat Hatipoğlu, yeniden hastaneye yatmasıyla gündem oldu. Nihat Hatipoğlu, bu defa ameliyat masasına yatacağını duyurdu. Peki Nihat Hatipoğlu'na ne oldu?


Ünlü İlahiyatçı Prof. Dr. Nihat Hatipoğlu, Temmuz ayında apar topar hastaneye kaldırılmıştı. Sevenlerini korkutan ve meraklandıran Nihat Hatipoğlu, sevenlerinden sosyal medya hesabı üzerinden dua istemişti. Sağlığına kavuşmasının ardından tekrar hastaneye yatacağını duyuran Nihat Hatipoğlu, sevenlerini meraklandırdı. Instagram üzerinden yaptığı paylaşımda ameliyat olacağını duyurdu.

AMELİYAT MASASINA YATACAK

Instagram hesabı üzerinden yapılan paylaşımda Nihat Hatipoğlu'nun ameliyat olacağı duyuruldu. "Nihat hocamız yarın (bugün) sabah kalp anjiyosu ameliyatı olacak. Sizlerden hocamız için dua istirham ederiz" ifadeleri kullanıldı.

"SADECE MUHAMMED İSMİ AKLIMA GELDİ"

Rahatsızlığından bahseden Hatipoğlu,  "Ambulansla gittiğim hastanede ne hanımımın ne de çocuklarımın ismi aklıma geldi, sadece 'Muhammed' ismi geldi. Sizlerin de hayatında ve gönlünüzde hep Allah ve Muhammed olsun. Allah hepinize tüm hastalarımıza şifalar versin. Tedavimin ardından sizlerle yeniden buluşmanın mutluluğunu yaşıyorum" şeklinde konuşmuştu.

"BÜTÜN TARİH BOYUNCA ARKASINDAN GİTTİM"

Hayatı boyunca dini anlatmaya ve yaşamaya çalıştığının altını çizen Hatipoğlu, "Bütün tarih boyunca insanlara rol model olan Peygamber Efendimizin arkasından gittim. Allah bizi onun yolundan ayırmasın çünkü bir millet dinini, imanını, tarihini ve şuurunu yitirdiği zaman hiçbir şeyi kalmaz." dedi. Aynı zamanda "Ne mutlu bana ki ;sizin gibi şerefli, onurlu, ağzı dualı, vefalı , imanlı, zor günde olması gereken yerde olan dostlarım var. Var olun. Rabbim hepinizi cemali ile mükafatlandırsın" sözlerini sosyal medya hesabından yazmıştı.

NİHAT HATİPOĞLU'NA NE OLDU?

Yaptığı programlarda sorulan sorular ve verdiği yanıtlarla gündemden düşmeyen Nihat Hatipoğlu hastaneye kaldırıldığı sosyal medya hesabı üzerinden verilmişti. Tansiyon sebebi ile hastaneye kaldırılan Nihat Hatipoğlu, sosyal medya açıklamasında "Nihat hocamız tansiyon sebebiyle hastanede şu an tedavi görmekte. Sizlerden hocamız için dua talep ediyoruz." notu düşülmüştü.