Geçtiğimiz günlerde "kendimi yalnız hissediyorum" ve "sezon sonu kontratım bitiyor" şeklinde açıklamalarda bulunan Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim'in sözlerinin ardından Mustafa Cengiz ile Fatih Terim arasında gerginlik olduğu iddiaları gündeme gelmişti.

Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz bugün yaptığı bir basın açıklamasında konu ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Mustafa Cengiz, Fatih Terim'in açıklamaları ile ilgili şu ifadeleri kullandı:

"Hocamızın yalnız hissetmesi bizimle ilgili olay değil. Belki de bizimle ilgili. Allah hocamızın sinerjisini, enerjisini eksik etmesin. Hocamız, 'Oldu oldu başkanım, olmadı biz bu kadroyla bir noktaya geliriz, şampiyon oluruz' dedi"

İşte Mustafa Cengiz'in açıklamalarının satır başları:

"3-5 gündür büyük bir kaos yaratma, özellikle sosyal medyada üzüldüğüm, bana göre haksız suçlamalar var. Herkese saygı duyarım. Taraftar şunu unutmasın: Geçmişini bilmeyen, geleceğini yönetemez, karar veremez"

"Biz göreve başladığımızda, kulüpte genel durum şuydu: Bütün tersanelerine girilmiş diyeceğim ama o çok abartılı olur. 157 milyon euro'ya yakın borcumuz vardı. Transfer yasağı vardı. 3 gün içinde 32 milyon TL ödedik. Şükürler olsun hallettik"

"Millet hafife alıyor. Bize 4 ay süre verdiler, 67 sayfa rapor hazırladık. İlk defa bir kulüple ikinci defa uzlaşma anlaşması yaptılar. UEFA'da da yer yerinden oynadı"

"Galatasaray'a kayyum atanıyordu. Bundan kurtardık..."

"Beşiktaş derbisine kazanmak için çıkıyoruz. Değerli bir rakibimiz. Futbolcularımız ölümüne oynayacak. Son maçlarda haksız puanlar da kaybettik"

"Galatasaray şu anda ligin en kaliteli kadrosuna sahip. Çok değerli ve onurlu futbolcularımız var"

"Bir taraftar olarak bakarsam beceriksiz bir yönetimiz. Bir de vasat diyorlar şimdi yeni çıktı. Arapça'da vasat derseniz orta şekerli kahve olur"

"Biz 100 milyon Euro kâr etmediğimiz için suçluyuz ama benim 3 yıla daha ihtiyacım var. Korkmayın aday değilim"

"Ya transfer, ya istifa! Böyle bir şey olur mu?"

"İrfan için benim ne fiyat verdiğimi de tahmin edersiniz. Hayaller Van Persie, gerçekler tam tersi"

"9.8 milyon TL limitim var şu anda. 'Bunu artırın' dedim TFF'ye, çünkü kur yenilemesi yaptılar"

"Fatih Terim hocamızın dediği isimlerle ilgili transfer çalışmaları devam ediyor."

"Hocamızın yalnız hissetmesi bizimle ilgili olay değil. Belki de bizimle ilgili. Allah hocamızın sinerjisini, enerjisini eksik etmesin. Hocamız, 'Oldu oldu başkanım, olmadı biz bu kadroyla bir noktaya geliriz, şampiyon oluruz' dedi"

"Bizim Fatih Terim ile bir derdimiz yok, kendisiyle her zaman konuşuyoruz"

"İrfan Can, Visca, Mohamed, Onyekuru hepsi değerli oyuncular. Ama bunların bir sırası ve stratejisi var"

"Hiç transfer yapamayabiliriz. Transfer yapamayınca istifa en kolay yolu. Benim için istifa etmek kadar beni kurtaracak bir şey olmaz."

"Başkanlık için iyi bir aday görürsem onun lehine çekilirim ama iyi bir aday görmezsem aday olabilirim. Olurum demiyorum, naz da etmiyorum"

"Oğulcan Çağlayan’ın sözleşmesinde ilk maddeyi de okudum, son maddeyi de okudum. Futbolcu köle değil. FIFA'da açıkça diyor ki "Futbolcunun oluru olmadan tek taraflı uzatamazsın." Bir spor hukukçusuna sorsalar bu cevabı alırlardı"

"Fatih Terim'in mukavelesi mayıs ayında bitmiyor. Fatih Hoca'nın mukavelesi, biz ya da sonradan gelecek yönetim iptal ederse biter. Otomatik iptal oluyor diye bir şey yok. 2+3 yıl yaptık mukaveleyi, hocamla beraber yaptık"

"Falcao bizim topçumuz, çok değerli fakat sakatlıktan kurtulamadı. Monaco yıllık 8 milyon euro teklif etti, kabul etmedi. 'Ben attığım golün anonsu yapıldığında tribünlerin sessiz olmasından bıktım' demiş. Ben desibel rekoru kırılmış bir yerde oynamak istiyorum demiş"