Müjdat Gezen, İnce'nin aday olması durumunda Millet İttifakı'nın kaybedeceğini söyledi. Muharrem İnce'ye üstü kapalı gözdağı da veren Gezen "Senin gibi vatansever birinin, sonradan zor durumda kalmasını içim hazmedemiyor." ifadelerini kullandı.

100 bin imzayı toplayan Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, Cumhurbaşkanı adayı olduğunu duyurdu.

Oylar bölünür korkusu yaşayan muhalefetin sanatçısı ve siyasetçisiyle ise tek gündem maddesi Muharrem İnce'nin adaylıktan çekilmesi.

Bu süreç devam ederken Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, geçtiğimiz günlerde bir açıklamasında, "sözde sanatçılar" ifadesini kullandı.

Fazıl Say, Genco Erkal, Gonca Vuslateri, Gökhan Özoğuz ve Şahan Gökbakar gibi birçok isim Muharrem İnce'nin bu sözlerine tepki gösterdi.

Cumhuriyet gazetesinde mektubunu paylaşan Müjdat Gezen, Muharrem İnce'nin adaylıktan vazgeçmemesi halinde seçimlerin ikinci tura kalacağını belirtti.

Gezen "Senin gibi vatansever birinin, sonradan zor durumda kalmasını içim hazmedemiyor." ifadeleriyle de İnce'ye üstü kapalı gözdağı verdi.

Gezen şu ifadeleri kullandı;

"Sevgili Muharrem İnce...

Seni gerçekten sevdiğimi bilirsin. Bir kere içtensin, samimisin. Öğretmensin. Düşündüm taşındım, sana bu mektubu “Yazayım mı, yazmayayım mı” diye. Sonunda senin dürüstlüğüne olan inancım ağır bastı. Ve yazmaya karar verdim. Bildiğin gibi okulumda yedi yaşından, yetmiş yaşına kadar öğrencim var. Toplam 700 civarında. Bunları velileriyle çarptığın zaman, oldukça kalabalık bir kitle oluşuyor.

"MİLLET İTTİFAKI OY KAYBEDECEK"

Hemen hemen tamamının fikri şu ki sen aday olduğunda Millet İttifakı oy kaybedecek. Seçim ikinci tura kalacak. Ve Erdoğan’ın istediği olacak. Oysa tanıdığım kadarıyla, sen iyi bir demokratsın.

"ZOR DURUMDA KALMANI İSTEMEM"

Durumu aklının süzgecinden bir kere daha geçir. Türkiye kritik bir dönemeçte. Senin gibi vatansever birinin, sonradan zor durumda kalmasını içim hazmedemiyor."