Müge Anlı ile Tatlı Sert programında bir zamanlar yorumculuk yapan ünlü psikiyatrist Arif Verimli'den geçtiğimiz aylarda bomba bir itiraf gelmişti. Verimli'nin programdan ayrılmasının ardından birçok iddia ortaya atılırken twitter'dan bir takipçisinin, "Hocam konuyla alakası hiç yok biliyorum ama sizi oyuna getirerek programdan ayrılmanıza sebep olan adli tıpçı Şevki'yi asla affetmeyeceğim" yorumuna ünlü ismin verdiği cevap adeta olay olmuştu.

Müge Anlı İle Tatlı Sert'te geçtiğimiz yıllarda yer alan yorumculardan ünlü psikiyatrist Arif Verimli, olaylı bir şekilde programa veda etmişti.

Programın en önemli aktörlerden biri olmayı başran ve olaylara, konulara yaptığı yorumlarla tüm dikkatleri üzerine çekmeyi başaran Arif Verimli uzun bir aranın ardından suskunluğunu bozmuş ve çarpıcı açıklamalarda bulunmuştu.

ŞEVKİ SÖZEN İLE GERİLİM SONRASI PROGRAMI BIRAKTI

Programda Şevki Sözen ile yaşadığı gerilim sonrası daha fazla devam etmeme kararı alan Arif Verimli programa veda etmişti. Ancak Verimli, sosyal medya hesabından ara ara açıklamalarda bulunmayı da ihmal etmiyordu. Hatta Müge Anlı ile Tatlı Sert'in Şevki Hoca'sını hiç affetmeyeceğini söyleyen Arif Verimli ayrıldığı güne dair bomba bir itirafta bulunmuştu.

Şevki Sözen ile dargın olduklarını her fırsatta dile getiren Arif Verimli'nin son olarak bir takipçisi "Hocam konuyla alakası hiç yok biliyorum ama sizi oyuna getirerek programdan ayrılmanıza sebep olan adli tıpçı Şevki'yi asla affetmeyeceğim" yazmıştı.

Arif Verimli ise programdan ayrılmasından uzun bir süre geçmesinin ardından da dikkat çeken bir itirafta bulunmuş ve takipçisinin yorumuna şöyle cevap vermişti;

"Programı bıraktığım gün 21 tansiyonla üzerimdeki mikrofonları söküp attım, bıraktım, gittim. Gayet de mutluyum. Yalnız bir hekim bir başka hekimi kırmışsa arar, özür diler. Zaten dönmeyeceğim bitti. Program için değil kırgınlığım. Hatta sağ olsun iyi de oldu benim için" dedi.

"MÜGE ANLI İLE ÇALIŞTIĞINZ İÇİN PİŞMAN MISINIZ?"

Son olarak Katarsis'te Gökhan Çınar'ın konuğu olan Arif Verimli, özel hayatından, Müge Anlı’nın programına kadar pek çok açıklamada bulundu. Eski programı ile ilgili çarpıcı açıklamalarda bulunan Arif Verimli, ''Müge Anlı ile çalıştığınız için pişman mısınız?'' sorusuna bakın ne yanıt verdi.

Medya sektörüne giriş sebebini anlatan Arif Verimli, “Bizim ülkemizde milyonlarca kişi bilimsel bilgiden yoksun. Ben bilgiyi vatandaşa yaymayı ve insanları kötü yargılardan sıyırmayı amaç edindim, medyayı da bu anlamda kullandım” dedi.

"O YALAN HABERİ YEDİK YANİ"

Arif Verimli, “Hakkınızda en son çıkan yalan haber neydi?” sorusuna ise “Ben kaza yaptım. Kazada kullandığım arabam ikinci el bir arabaydı. Bir gazete 'Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Başhekimi Arif Verimli lüks aracıyla kaza yaptı' diye yazınca çok sinirlendim. Gazeteciler Cemiyeti'ne başvurdum, isteğim yerine getirilmedi, o yalan haberi yedik yani. Bunu hiç unutmuyorum” yanıtını verdi.

''EVE GELİNCE İÇİM CIZ ETTİ''

Gökhan Çınar'ın ''Nasıl bir eve doğdun?'' sorusunu yanıtlayan Verimli, ''4 çocuklu bir ailenin son çocuğu olarak doğdum. Babam ve annemden inanılmaz bir sevgi gördüm, sonra annemi kaybettim. Annem 50 yaşında enfarktüsten vefat etti. Anne evdeyken pek bir şey anlaşılmıyormuş ama onu toprağa koyduktan sonra eve gelince içim cız etti. Sizi var eden birisinin olmayışı büyük üzüntü... Sonrasında babam 'Çocuklar bizi sevecek, yardım edecek birine ihtiyacımız var' deyip evlendi. 'Anne' demek biraz zor oldu daha sonra alıştım'' ifadelerini kullandı.

PROGRAMDA ANLATILANLAR GERÇEK DEĞİL!

Müge Anlı ile Tatlı Sert programı hakkında da konuşan Verimli, “Orada olanlar toplumun gerçeğini yansıtmıyor. Davranış bozukluğu olan bir tutam insanı getirip bin kişiye izletiyorlar. Toplum o değil. Ama ben pişman değilim. Oraya, 'şu davranışı böyle yaparsak daha iyi sonuç alırız' gibi bir misyonla başladım fakat sonra ayrıldım. Onlara başarılar diliyorum'' dedi.