Milli Savunma Bakanlığı, "Üç adet Akıncı İHA, Çorlu'daki Hava Meydan Komutanlığımızda muayene ve kabul faaliyetlerini tamamladı." paylaşımında bulundu.

MSB'den yapılan açıklamada, "Göreve başlayacak olan Akıncı İHA'lar Kara Kuvvetleri Komutanlığımıza hayırlı olsun." denildi.

AKINCI İHA - GELİŞTİRİLMİŞ İNSANZI HAVA ARACI

"Havadan istihbarat, gözetleme ve keşif ihtiyaçlarını karşılayarak Kara Kuvvetlerimizin güç katacak olan üç adet Akıncı İHA, Çorlu'daki Hava Meydan Komutanlığımızda muayene ve kabul faaliyetlerini tamamladı." diyen MSB, "Göreve başlayacak olan Akıncı İHA'lar Kara Kuvvetleri Komutanlığımıza hayırlı olsun" açıklamasında bulundu.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN: 3 ÜLKEDEN BİRİ OLDUK!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 29 Ağustos'ta Çorlu'da Baykar Akıncı Taarruzi İnsansız Hava Aracı (TİHA) Teslimat ve Kurs Bitirme Töreni'ne katılmış, Millî Savunma Bakanı Hulusi Akar ve TSK Komuta Kademesi de eşlik etmişti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Taarruzi İnsansız Hava Aracımız Akıncı ile birlikte Türkiye, bu teknolojide dünyanın en ileri üç ülkesinden biri olmuştur." açıklamasında bulunmuştu.