Düzce Belediyesi özellikle vatandaşların yoğun talepte bulunduğu pazaryerlerine yönelik önemli çalışmalar gerçekleştiriyor. Aziziye Mahallesinde yapımı tamamlanan Merkez Pazaryerinin ardından Hamidiye Mahallesinde yapımı devam eden Modern Pazaryeri projesinde kolon beton imalatları tüm hızıyla sürüyor.

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü’nün geçtiğimiz yıllarda pazarcı esnafları ile birlikte yaptığı çalışmalar ve şehrin belirli bölgelerine kazandırılacak pazaryerlerine yönelik yapılan projeler tek tek hayata geçiriliyor.

Bunların başında gelen ve Aziziye Mahallesi Merkez Pazaryeri Projesi tamamlanırken, şehir merkezinde bir çok mahallenin ortak pazaryeri olarak hizmet veren Hamidiye Salı Pazarının da modern hale büründürülme çalışmaları devam ediyor.

Şehrin kuzeybatı bölümünde bulunan mahallelere hizmet edecek şekilde tasarlanan ve 2 bin 337 metrekare kapalı alana sahip olacak şekilde çalışmaları devam eden pazaryerinde 140 pazarcı esnafı aynı anda tezgah açabilecek.

Yoğun bir şekilde çalışma gerçekleştiren ve bağ kirişleri beton dökümü ile kolon demir imalatlarını tamamlayan ekipler hafta sonu itibariyle başladığı kolon beton imalatlarına devam ediyor.