Mobil oyunlar, küresel ekonomik yavaşlamadan ağır darbe aldı ve kullanıcılar iki yıl boyunca oyunlara daha az para harcadı, ancak 2024'te her şey daha iyimser görünüyor.

Adjust verilerine göre sadece genel bir iyileşme olmuyor, aynı zamanda büyümenin şimdiden hızla gerçekleştiği bazı alanlar da var. Oyun geliştiricileri, doğru araçları kullanarak ve yapay zeka ile birlikte kişiselleştirme gibi yeni teknolojilere odaklanarak daha fazla oyuncuya ulaşabilir, kampanyalarını yeni kanal ve platformlarda ölçeklendirebilir, daha fazla kurulum ve oyun oturumu elde edebilirler.

Bu raporda Adjust verilerini mercek altına almanın yanı sıra doğru pazarlama karmalarını ve doğru kanalları kullanmak, internete bağlı TV'nin (CTV) sahip olduğu potansiyelden en yüksek seviyede yararlanmak ve yüksek kaliteli kreatifleri geniş ölçekte oluşturmaya dair ipuçlarını AppLovin ve SparkLabs'in uzman görüşleriyle bulabilirsiniz. Her kuruşun önemli olduğu günümüzde başarı ile başarısızlık arasındaki farkı belirleyecek olan şey, marjinal kazanımlar olacaktır.