Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmeler şu şekilde;

Giresun, Trabzon ve Rize çevrelerinde yerel olarak yoğun yağış söz konusu olabileceğinden, vatandaşların sel, su baskını ve rüzgar gibi hava olumsuzluklarına karşı dikkatli davranması gerekiyor.

Son değerlendirmelere göre, Türkiye'nin kuzey kesimlerinin parçalı yer yer çok bulutlu, Batı ve Orta Karadeniz kıyıları, Doğu Karadeniz ile Erzincan, Erzurum, Kars, Ardahan, Adana'nın kuzeyi, Kahramanmaraş'ın batısı ve Osmaniye'nin kuzey kesimlerinin yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği ön görülüyor.

HAVA SICAKLIĞI DOĞU BÖLGELERİNDE SABİT

Yağışların Giresun, Trabzon ve Rize çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor. Öte yandan,  Hava sıcaklığının doğu bölgelerde sabit kalacağı düşünülürken diğer bölgelerde 3 ila 7 derece bir azalma da söz konusu olabilir.

İLLERE GÖRE HAVA DURUMU DAĞILIMI

İSTANBUL °C, 24°C

Parçalı yer yer çok bulutlu, Sakarya'nın kıyı ilçelerinin sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

AFYONKARAHİSAR °C, 23°C

Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

ADANA °C, 33°C

Az bulutlu, zamanla parçalı bulutlu, öğle saatlerinden sonra kuzey kesimleri yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

ANKARA °C, 22°C

Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

BOLU °C, 21°C

Parçalı yer yer çok bulutlu, bölgenin kıyı kesimlerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

RİZE °C, 28°C

Parçalı ve çok bulutlu, sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların öğle saatlerinden sonra yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

ERZURUM °C, 23°C

Az bulutlu, zamanla parçalı bulutlu, öğle saatlerinden sonra yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı