Merve Boluğur kimdir? Merve Boluğur instagram hesabı ne? Uzun süredir ekranlardan uzak olan Merve Boluğur, sıkı bir sosyal medya kullanıcısı oldu. Geçtiğimiz haftalarda Youtube kanalı açan ve özel hayatıyla ilgili deneyimlerini takipçileriyle paylaşan Boluğur, bu kez Instagram gelen soruları cevapladı. 

Boluğur bir takipçisinin, "Beni özlüyor musun?" sorusuna "Gel yamacıma" yanıtını verdi.

Ünlü oyuncu, "Hiç tıp okumayı düşündün mü? Analitik bir zekaya sahip olduğunu düşünüyorum" sorusuna ise "Çok teşekkürler, O kadar sabıra sahip olduğumu düşünmüyorum. 6 sene gibi bir zaman" şeklinde yanıtladı. 

Boluğur, dış görünüşüyle ilgili sorulara da cevap vermekten kaçınmadı. Oyuncu, "Kaşlarını neden almıyorsun?" sorusuna, "Bu aralar doğallık hoşuma gidiyor" cevabını verdi. 

Merve Boluğur, kendisi gibi seksi bakmak isteyenlere de formül verdi: “Kafanı eğ, ben buyum işte de, içindeki kadını çıkar.”

Oyuncu, "Hollywood'tan kimle film partneri olmak isterdin" sorusuna da, "Josh Harnett, Christian Bale, Jamie Dornan" yanıtını verdi. 

Boluğur'un, geçtiğimiz yıl Nişantaşı'nda verdiği bir röportajda attığı kahkahalarla uzun süre sosyal medyada konuşulmuştu.

Oyuncu, konuyla ilgili bir takipçisinin, "Ruh hastası gibi gülüyorsun. Çok hoşuma gidiyor lütfen değiştirme!" yorumuna da kayıtsız kalmadı. 33 yaşındaki oyuncu, "Öyle söyleme... Dünyanın en çekici gülümsemesi" dedi. 

Boluğur, "Ölmüş ya da ölmemiş 4 kişi bir masada yemek yeme şansın olsa kimler olurdu?" sorusunu, "Einstein, Marilyn Monroe, Jamie Dornan, Tim Burton" şeklinde cevapladı.

Merve Boluğur kimdir?

Merve Boluğur, model ve kadın sinema oyuncusudur. 16 Eylül 1987 tarihinde İstanbul da doğmuştur. Müjdat Gezen Sanat Merkezinde tiyatro bölümünde oyunculuk eğitimi almıştır. Annesi ev hanımı babası ise Ayakkabı sektöründe mağazacılık yapmaktadır. 2006 yılında Kanal D ekranlarında yayınlanan acemi cadı dizi ile ünlenen başarılı oyuncu, aynı yıl içerisinde Keloğlan Kara Prense Karşı adlı sinemada Birgül karakterini canlandırdı.
2007 yılında Beş arkadaşın haftasonu tatilini geçirmek amacıyla yapmış olduğu yolculuğu konu alan korku filmi Gomedada rol aldı. 2008 yılında Hoşçakal Güzin Sinema filminde Bahar karakterinde rol aldı.
Algida Cornetto, Burger King, Orkid ve bazı diğer firma ve ürünlerin reklam filmlerinde de oynayan gen oyuncu Trt de yayınlanan Aşk Yeniden adlı dizide Eylül rolünde ekranlarda oldu. Kül ve Ateş adlı ve Küçük Sırlar adlı dizilerde de rol almıştır.
Merve Boluğur Nurbanu Sultan rolü ile Muhteşem Yüzyıl adlı dizide sergilemiş olduğu başarılı performansıyla göz doldurdu. Kuzey Güney adlı dizi de Zeynep rolünü canlandırmıştır. Mayıs 2012 ayı itibarıyla Rexona markasının reklam yüzü olmuştur.  2014 yılında Maybelline NewYork’un ilk Türk marka yüzü olmuştur. Murat Dalkılıç’ın Epik adlı albümündeki Boya Gitsin şarkısında eşiyle düet yapmıştır. 2018 yılı Mart ayında ‘Merve Boluğur’ adıyla kozmetik markası kurmuştur ve ilk ürünü kırmızı ruj olmuştur.

Merve Boluğur instagram hesabı ne?

 instagram.com/mervebolugur