İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, partisinin grup toplantısında gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.

Meral Akşener'in açıklamalarından öne çıkan başlıklar şöyle:

Bu arkadaşların nazarında siyaset pasta, başörtüsü ise dilimden başka bir şey değil. Bu mesele esasında kapanmış bir yaradır. İnancı doğrultusunda hür bir şekilde yaşamak, evrensel olarak bireyin hakkıdır.

Halihazırda yürürlükte olan mevzuat da bunun için yeterlidir. Ne yasal ne de anayasal düzenlemeye ihtiyaç yoktur.

Mesela 2017'de bir kez daha anayasa reformu yaptınız. 150 yıllık birikimi tek kalemde sildiniz rejimi değiştirdiniz. Peki o gün neredeydiniz? O değişikliği neden yapmadınız? Yazacaktınız da karakter limitine mi takıldınız?

ANAYASA ÇALIŞMALARI

Şimdi de her zamanki gibi ellerine eksik metin almışlar. Tekrar ediyorum akılların gol atma motivasyonla yarım yamalak bir işle karşımıza çıkmış. Buyurun hodri meydan

Madem bu konu yeniden masada anayasaysa anayasa biz varız.

ERDOĞAN'A ÇAĞRI

Sayın Erdoğan ben de sana bizzat seslenmek istiyorum. Gel bu konunun üzerindeki tüm tartışmaları kapatalım, gel bu meseleyi sonsuza dek ülke gündeminden çıkaralım.

Milletin tamamını kapsayacak düzenleme yapalım.

Eğer ajandam var bunu değiştiremem diyorsan eğer ben siyasi rant peşindeyim bu pastayı kimseye yedirmem demiyorsan, gerçekten ortak akıl arıyorsan haydi buyur ben varım, biz varız iyi parti olarak varız. Özgürlük alanını genişleten teklifimiz var. Arkadaşlarımız çalıştı biz hazırız.

İMAMOĞLU VE YAVAŞ'A DESTEK AÇIKLAMASI

Dün 'muhtar bile olamazsın' diyenlerin karşısında biz vardık, bugün de Ekrem kardeşimin yanında yine biz varız, Ankara'yı rant çukuruna çevirenlerin karşısında biz vardık, bugün de sadece 4 yılda başkente huzuru getiren Mansur başkanın yanında biz varız.