Manavgat yangınzedeleri için tek yürek olan Edirne’nin nine hatun kadınlarının başlatmış olduğu yardım kampanyasında gözyaşlarına hakim olamayan kadınlar birbirlerine sarılıp ağlarken, doğmamış bebeğinin kıyafetlerini dahi yangınzedelere gönderen vatandaşlar vardı.

DOĞMAMIŞ BEBEĞİNİN ÇEYİZİNİ MANAVGAT'A GÖNDERDİ 

İsminin açıklanmasını istemeyen yan komşusunun doğmamış bebeğinin kıyafetlerini, beşiğini ve battaniyelerini dahi yangınzedelere gönderdiğini söyleyen yardım kampanyasına destek veren kadınlardan Gül Öztürk, duygu dolu anlar yaşadıklarını belirtti.

Yardım kampanyasına yıllardır sakladığı bebeğinin battaniyesini getirerek destek veren Şükran Zenger, duygu dolu anlar yaşadı. Zenger’in ağladığını gören diğer kadınlarda gözyaşlarına hakim olamadı ve Zenger’e sarılarak ağlamaya başladı. “Yangın bölgesinde bulunanlar bizim evladımız, hepimiz anayız” diyen Zenger, bebekleri yüreğinde hissettiğini söyledi.

Yardım kampanyasını başlatan Zuhal Azseven, yardım kampanyasına desteğin çığ gibi büyüdüğünü söyledi. Yangınzedelerin acılarının kendi acıları olduğunu ifade eden Kıymet Yılmaz da, yangınzedelerle birlikte kendilerinin de üzüldüğünü belirtti. Dualarının yangınzedelerle olduğunu ifade eden Yılmaz, “Allah Türkiye’mize yardım etsin” dedi.

'YARIN BİZDE YAŞAYABİLİRİZ'

Yardım kampanyasına destek veren Meryem Yıldırım da “Manavgat halkının yaşadığı yangın felaketini yarın biz de yaşayabiliriz” dedi.
Yangınzedelerin görüntülerini televizyonda görünce çok etkilendiğini söyleyen bir başka yardımsever vatandaş da imkanlar dahilinde giyecek yardımında bulunduğunu anlattı.

OYUNCAKLARINI GÖNDERDİ

Kampanyaya destek veren çocuklardan biri olan Vahit Can Azseven de yaşıtlarının görüntülerini televizyonda görünce çok etkilendiğini söyledi. İmkanlar dahilinde yangın bölgesine gönderilmek üzere hayvan yemiyle birlikte yaşıtlarına oyuncak gönderdiğini belirtti.