Yılbaşı gecesi magandalar yine sahnedeydi. Maltepe'de saat 00.05'te dehşete düşüren bir olay yaşandı. 10 yaşındaki Sıla İ. Havai fişekleri izlemek için odasındaki pencereden dışarıyı izlemeye başladı. Küçük çocuk kısa süre sonra sol omuzunda ağrı hissetti. Yardım istediği annesi kızının omuzunu kontrol ettiğinde morluk ve yerde bir mermi çekirdeğine rastladı.

Pois çalışma başlattı

Küçük Sıla'yı annesi bir akrabasıyla Kartal Dr. Lütfi Kırdar Şehir Hastanesine götürdü. Küçük çocuk, hastanedeki tedavisinin ardından taburcu edildi. Polis ekipleri küçük çocuğun omuzuna gelen yorgun merminin nereden geldiği tespiti için çalışma başlattı.

"Kızım çığlık atmaya başladı bir anda"

Çocuğun annesi Merve İ.,

"Havaya fişek atılınca çocuk merak edip camı açtı. Sesler geldi, korktu. Kızıma camı kapatmasını söyledim. Zaten camı kapatmasıyla kurşunun gelmesi bir oldu. Kızım çığlık atmaya başladı bir anda. Neye uğradığımızı şaşırdık. Kurşunun daha sonra yerde olduğunu fark ettik. Çocuğumun o halini görünce hemen aileme haber verdim. Hastaneye götürdük. Çok şükür kızım yaşıyor, en azından nefes alabiliyor. Daha kötü olabilirdi. Belki başından vurulabilirdi veya felç kalabilirdi. Bunu yapanların bulunmasını istiyorum. Bir daha kimsenin canı yanmasın"

dedi.

Küçük çocuk o anı anlattı

Yorgun mermiyle yaralanan küçük çocuk ise,

"Havaya fişek atılıyordu. Bakmak için camı açtım. Hemen sonrasında iki el silah sesi geldi. Silah sesini duyunca irkildim. Korkunca tam camı kapatacakken sonra bir el daha silah sesi duydum. Sonra omzunda bir ağrı hissettim. Yere baktığımda kurşunu gördüm. Sonra zaten omzum şişmeye ve kanamaya başladı. Annem ve akrabalarım beni hastaneye götürdü. Şu anda ise kolumu oynatmadığım sürece canım yanmıyor"

ifadelerini kullandı.