Pençe-Yıldırım Operasyonu çerçevesinde bir mağaraya gizlenen 3 PKK'lı terörist tesirsiz duruma getirildi.

Avaşin-BAsyan bölgesinde devam eden Pençe-Yıldırım operasyonu esnasında bir mağaraya gizlendikleri belirlenen 3 PKK’lı terörist tesirsiz duruma getirildi. MSB, operasyonun görüntülerini paylaştı. Böylece Metina ve Avaşin Basyan bölgelerinde süren Pençe-Şimşek ve Pençe-Yıldırım operasyonlarında tesirsiz duruma getirilen toplam PKK’lı terörist sayısı 37 oldu.

Bakanlıktan yapılan bildirimde şu ifadelere yer verildi:

''Türk Silahlı Kuvvetlerimiz, Irak kuzeyindeki Avaşin-Basyan bölgesinde icra edilen Pençe-Yıldırım operasyonu ile PKK’lı teröristleri etkisiz hâle getirmeye devam ediyor. Komandolarımızın arama-tarama faaliyeti sırasında tespit edilen ve bir mağaraya gizlendikleri belirlenen 3 PKK’lı terörist, Hava Kuvvetlerimiz tarafından etkisiz hâle getirildi.

Böylece Metina ve Avaşin Basyan bölgelerinde devam eden Pençe-Şimşek ve Pençe-Yıldırım operasyonlarında etkisiz hale getirilen toplam PKK’lı terörist sayısı 37 oldu.''

''ŞEHİTLERİMİZİN KANLARI YERDE KALMADI''

Bakanlık bugün yaptığı bir diğer açıklamada da ''Şehitlerimizin kanı yerde kalmadı, kalmayacak'' demişti. Bakanlık açıklamasında şu ifadelere yer verilmişti:

"Irak kuzeyindeki Metina ve Avaşin-Basyan bölgelerinde icra edilen Pençe-Şimşek ve Pençe-Yıldırım operasyonları planlandığı gibi devam ediyor. Avaşin-Basyan bölgesindeki Pençe-Yıldırım operasyonu sırasında şehit düşen kahraman silah arkadaşımız P.Söz.Er Mustafa Çalım’ın kanı yerde kalmadı, kalmayacak.

Kahraman şehidimizin saldırıya uğradığı bölgede tespit edilen 1 PKK’lı terörist, silahlarıyla beraber kaçamadan etkisiz hâle getirildi. Teröristin yanında AK-47 piyade tüfeği, RPG-7 roketatar ve 2 adet mühimmatı olduğu belirlendi.

Operasyonlar sırasında şehit düşen Kahramanlarımıza Allah’tan rahmet, değerli ailelerine ve Türk Silahlı Kuvvetlerimize başsağlığı ve sabır diliyoruz."