LinkedIn iş bulma özelliği, iş arayanlar için, özgeçmişleri kişiselleştirmeyi ve hatta yapay zeka destekli chatbot (sohbet robotu)’ndan tavsiye almayı kolaylaştıracak yeni özellikleri kullanıma sundu. Peki bu sistem nasıl çalışıyor? İşte

Yeni duyurulan yapay zeka ile iş bulma özelliği sayesinde, doğal konuşma dilinde bir komut yazarak iş arayabileceksiniz. Örneğin, “İstanbul’da en az 110 bin TL maaşla uzaktan bir pazarlama işi bul” yazın.
 
LinkedIn, özgeçmişinizi inceleyip belirli bir iş ilanı için kişiselleştirilmiş iyileştirme önerileri sunacak. Doğru iş bulma amacıyla özgeçmişinizi yükleyip, geri bildirim alabilir ve yapay zeka ile etkileşimli olarak düzenlemeler yapabilirsiniz.
 
Bu iş bulma özelliği sayesinde, özgeçmişiniz iş ilanına tam uyum sağlayacak şekilde optimize edilebilecek. Ayrıca, kapak mektubunuzu sıfırdan oluşturmanıza yardımcı olacak bir araç da mevcut. Yani, kapak mektubu yazma stresine de son.
 
LinkedIn, iş dünyasıyla ilgili konularda tavsiye vermek üzere yapay zeka kişiliklerini devreye sokuyor. Bu kişilikler, uzmanlar tarafından eğitilmiş ve her kullanıcının benzersiz ihtiyaçlarına göre özelleştirilmiş içgörüler sunacak.
 
Alicia Reece, Anil Gupta, Dr. Gemma Leigh Roberts ve Lisa Gates gibi isimler, size kariyerinizde yol gösterecek.LinkedIn, platformun arama yeteneklerini de genişletiyor. Generatif yapay zeka sayesinde, arama deneyimi daha akıllı hale geliyor. İster iş arama, ister bilgi alma, ister bilgi paylaşma olsun, her türlü arama işlemi çok daha etkili ve hızlı olacak.Tüm bu özellikler, önümüzdeki haftalarda Premium aboneler için kullanıma sunulacak.