“Paylaş Kurbanını Kardeşinle" sloganıyla Afrika, Asya, Ortadoğu ve Balkanlar'da 47 ülke 309 bölgede çalışma yürüten İDDEF’ten yapılan açıklamaya göre büyükbaş hisse kurbanlıkta 2.200 TL, küçükbaş kurbanlıkta ise 2.500 TL olarak belirledi.

İnsana Değer Veren Dernekler Federasyonu (İDDEF), 2023 yılı vacip kurban organizasyonunu "Paylaş Kurbanını Kardeşinle" sloganıyla Afrika, Asya, Ortadoğu ve Balkanlar'da 47 ülke 309 bölgede gerçekleştirecek. 14 yıldır hayırsever bağışçıların emanet ettiği kurbanlıkları güven ve hassasiyet içinde İslami usul ve kaidelere göre kesen İDDEF, kurban etlerini medrese öğrencilerine, kuraklık, kıtlık ve iç savaş krizi yaşayanlara, mazlum ve mağdur kimseler ile gerçek ihtiyaç sahiplerine tek tek teslim edecek.

 “İDDEF, KURBAN HAZIRLIKLARINI TAMAMLADI”

İDDEF tarafından 2023 yılı Kurban organizasyonuna ilişkin yayınlanan basın açıklamasında, çalışmaların 3 ay önceden başlatıldığına dikkat çekilerek, “İDDEF, kurban hazırlıklarını tamamladı. Bağışçılarını SMS yoluyla bilgilendiren ve kurban kesimlerini video kaydına alan, kurbanın bereket ve sevincini dünyanın dört bir yanına yayan İDDEF, kurbanlıkları eşit bir şekilde pay ederek milyonlarca ihtiyaç sahibine ulaştıracak.

Geçtiğimiz yıl 84 bin 339 hisse kurbanı 40 ülke 264 bölgede 3 milyon 692 bin ihtiyaç sahibine ulaştıran İDDEF, Kurban Bayramı’nın ikinci günü saat 18.00’e kadar bağışları alıyor. Kurban bağışları "www.iddef.org" internet sitesi üzerinden online, hesap numaralarına EFT/Fast/Havale yoluyla, İDDEF genel merkezi veya il ve ilçelerdeki temsilcilikler ziyaret edilerek ya da 0212 621 0065 numaralı telefon numarasından detaylı bilgi alarak mail yoluyla yapılabiliyor” denildi.