Kırmızı et pişiriminde bile içeriğindeki vitamin ve mineral değerlerini etkileyen besinlerle pişirilmemesi gerekiyor. 

Yapılan araştırmalarda bilim insanları etin karbonhidrat oranı yüksek besinlerle pişirilmesini doğru olmadığını kanıtladı. Karbonhidrat maddesel olarak vücuda giren diğer vitaminlerin enzimlerinin yapısını bozar. Adeta kırmızı etteki proteini etkisi hale getirir. 

MANTAR PROTEİNİ ARTIRIR

Kırmızı et biber, soğan, domates, patlıcan ve mantar gibi besinlerle tüketildiğinde değeri yükselir. Vücudun ihtiyacı olan ek takviyeyi kolayca sağlamış olur. 

Kırmızı et mantarlı sosla marine edildiğinde içeriğindeki protein artar. Bu yüzden uzmanlar özellikle beslenmesine dikkat edenler için 75 gram marine edilmiş bu karışımdan tüketmesi halinde gün içinde vücudun ihtiyacı enerji sağlanmış olur. 

AYRAN İLE TÜKETİLMEMELİ

Kırmızı et ve ayran beraber tüketilmemeli. Ayran uyku yapan bir besin olduğundan kırmızı etten gelen protein vücuda hızla yayılmaz ve vücut içinde atık olarak kalır. 

Karbonhidrat barındırmadan 4 gün boyunca kırmızı et ve besin değerini yükselten sebzeler düzenli olarak tüketildiğinde yorgunluk halsizlik ve beyinsel sağlık sorunları yaşanmaz. Düzenli tüketilen kırmızı et kemik ve kas yapısını da güçlendirir.