Kağıthane'de 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı etkinlikleri birbirinden renkli görüntülere sahne oldu. Kaymakamlıkta Tebrikat Töreni ile başlayan etkinlikler Hasbahçe Stadı'nda öğrencilerin hazırladığı şiir okuma, kortej yürüyüşü, halk dansları gösterisiyle devam etti. Etkinliklere her yaştan on binlerce vatandaş katıldı.

Cumhuriyet Bayramı coşkusunu Kağıthane'de en çok çocuklar yaşadı. Kağıthane Belediyesi ve Kızılay işbirliğinde Hasbahçe'de çocuklara özel sahne gösterileri ve atölye çalışmaları düzenlendi.

Günün bir diğer etkinliği de Kağıthane Belediyesi 100. Yıl Sergisi idi. Kağıthane Belediyesi'nin son 5 yılda ilçeye kazandırdığı 100 eser, sergide vatandaşlara tanıtıldı.

Serginin açılışında konuşan Kağıthane Belediye Başkanı Mevlüt Öztekin; '' Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını, tüm şehit ve gazilerimizi rahmetle, şükranla anıyorum. Türkiye’nin bekası, aziz milletimizin huzuru, emniyeti ve selameti için sınır boylarında ve sınırlarımız içinde cansiperane görev yapan güvenlik güçlerimize Rabbim’den muvaffakiyetler diliyorum. Kağıthane Belediyesi olarak son 5 yılda ilçemize 100 eser kazandırdık. Eserlerimizi herkesin bilmesi, istifade etmesi için de bunu bugün bir sergiyle duyuruyoruz. Cumhuriyetimizin 100. yılına 100 eserle merhaba diyoruz. Cumhuriyetimizin 100. yılını 100 eserle kutluyoruz.'' dedi.