Kabine Toplantısı ne zaman 2021? Kabine Toplantısı son dakika. Türkiye'de Koronavirüs vaka sayıları düşmeye başlamasının ardından kulaklar ve gözler kabine toplantısına çevrildi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan öncülüğünde toplanacak Kabine Toplantısı öncesi yeni yasakların gelip gelmeyeceği vatandaşlar tarafından merak konusu halinde . Peki Kabine toplantısı ne zaman, saat kaçta yapılacak? İşte koronavirüs tedbirlerine dair merak edilen son detaylar... 

KABİNE TOPLANTISI NE ZAMAN, SAAT KAÇTA YAPILACAK?

Cumhurbaşkanlığı Kabinesi, yarın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplanacak. Toplantıda, Kovid-19 tedbirlerinin sonuçları, yeni tedbirlerin gündeme gelip gelmeyeceği, yerli aşı çalışmaları ve aşı takviminin ele alınması bekleniyor

YENİ YASAKLAR GELECEK Mİ? 

Yılın ilk kabine toplantısında, Kovid-19'la mücadelede alınan tedbirlerin sonuçları, yerli aşı çalışmaları ve aşı takvimi başta olmak üzere ülke gündemindeki çeşitli konuların ele alınacağı tahmin ediliyor.

AA'nın haberine göre, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın sunum yapması planlanan toplantıda, vaka sayılarındaki seyir ile yeni tedbirlerin alınıp alınmayacağı, mevcut tedbirlerin ne zamana kadar uygulanmaya devam edileceği gibi konuların da gündeme gelmesi bekleniyor.

İthal aşıya ilişkin inceleme süreci, aşılama yöntemi ile uygulamanın nasıl yürütüleceği ve aşı takibi gibi konuların toplantının önemli gündem maddeleri arasında yer alacağı öngörülüyor. Toplantıda, yerli aşı çalışmalarının da masaya yatırılarak, gelinen aşamanın değerlendirileceği tahmin ediliyor.

Görüşülecek konular arasında ayrıca güvenlik ve dış politikaya ilişkin son gelişmelerin bulunması bekleniyor.