Cumhurbaşkanlığı Kabinesi, Karadeniz'deki yeni müjdeler, EYT konusu gibi önemli başlıklarla Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında 2022 yılının son toplantısı için bir araya geldi.

EYT MASADA

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, sigorta başlangıcı 8 Eylül 1999 ve öncesi olan çalışanları ilgilendiren emeklilikte yaşa takılanlarla (EYT) ilgili düzenlemeye ilişkin çalışma hakkında sunum yapacak.

Toplantıda, kısa süre içinde Meclis'e sunulması planlanan düzenlemenin detaylarına ilişkin ayrıntılı değerlendirme yapılacak.

"PAZARTESİ GÜNÜ YENİ MÜJDELER VERECEĞİZ"

Başkan Erdoğan, "Karadeniz'de keşfettiğimiz gazı milli sistemimize bağlamak için gece gündüz çalışıyoruz. Pazartesi günü bu konuda yeni müjdeleri milletimizle paylaşacağız. Karadeniz gazını kullanıma sunduktan sonra da milletimize vereceğimiz yeni müjdeler olacak." ifadelerini kullandı.

Erdoğan'ın Karadeniz gazıyla ilgili müjdeyi Kabine Toplantısı'nda açıklaması beklenirken, "Karadeniz'de yeni gaz mı keşfedildi?" sorusu gündeme geldi.

Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı'nda ayrıca 2022 yılına ilişkin genel değerlendirmenin yanı sıra yeni yılda başta ekonomi, dış politika ve terörle mücadele olmak üzere birçok alanda yapılacak çalışmalar ve Meclis'te bunlara ilişkin atılacak adımların ele alınması bekleniyor.

Ayrıntılar geliyor..