Sanatın daha geniş kitlelere yayılması amacıyla faaliyetlerini sürdüren İyilik İçin Sanat Derneği’nin DenizBank iş birliğiyle hayata geçirdiği “Baharı Beklerken” Sergisi, DenizBank Genel Müdürü Hakan Ateş ve İyilik İçin Sanat Derneği Başkanı Selin Bozkurt’un gerçekleştirdiği açılış ile Galeri Deniz’de sanatseverlerin beğenisine sunuldu.

Baharı Beklerken” Sergisi, 26 sanatçının 39 eserini bir araya getirerek, sanatın dönüştürücü etkisinin izleyiciyle derin etkileşimine odaklanıyor. Doğanın uyanışı ve yeniden canlanışıyla insanın içsel dönüşümü arasındaki bağlantıyı keşfetmeyi amaçlayan serginin küratörlüğünü Hicran Aksöz üstleniyor. Sergide yer alan eserler, izleyicileri doğanın dönüşümünü ve insanın içsel keşif yolculuğunu kutlamaya davet ediyor.

“Baharı Beklerken”, Sanatın Toplumsal Farkındalık Oluşturma Potansiyelini Ön Plana Çıkarıyor

Sergi açılışında konuşan İyilik İçin Sanat Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Selin Bozkurt, "İyilik İçin Sanat Derneği olarak, sanatın toplumsal dönüşümdeki gücünü ve etkisini her zaman vurguluyoruz. 'Baharı Beklerken' Sergisi, doğanın uyanışını ve insanın içsel keşif yolculuğunu kutlarken, sanatın toplumsal farkındalık oluşturma potansiyelini de ön plana çıkarıyor. Her bir eserin, izleyicilerde derin bir etki bırakacağına inanıyoruz. Sergimizin sanatseverlerin yoğun ilgi gösterdiği Galeri Deniz’de yer alması da bizler için çok kıymetli. Bu vesile ile de finans dünyasının sanata olan desteğini göstermekte öncü rol üstlenen DenizBank’a teşekkür ediyoruz. Bu sergiyi sanatseverlerle buluşturarak, sanatın insanları bir araya getirme gücünü bir kez daha göstermekten büyük mutluluk duyuyoruz." dedi.

Serginin, Ziya Osman Saba'nın unutulmaz şiirinden ilham alarak hazırlandığını belirten küratör Hicran Aksöz ise, sanat ve doğanın uyanışını kutlayan bu etkinliğin sanatseverlere ilham verici bir deneyim sunacağını vurguladı. Ayrıca, ülkenin dört bir yanından gelen eserlerin sergiyi zenginleştirdiğini ve baharı karşılamaya hazırlandığını dile getiren Aksöz, serginin isminin Ziya Osman Saba'nın şiirinin ilk mısralarından alındığını ve bu ismin, doğanın yeniden canlanışına ve sanatın yaratıcı etkisine davet ettiğini ifade etti.

İş ve Sanat Dünyasından Önemli İsimler Katıldı 

DenizBank ve İyilik İçin Sanat Derneği öncülüğünde gerçekleştirilen sergi açılış davetine DenizBank Genel Müdürü Hakan Ateş, İyilik İçin Sanat Derneği Başkanı Selin Bozkurt, Burcu Hancı, Nedret Sekban, Handan Aral, Kübra Kutanoğlu, Kader Dolu, Esin Çiftçi, Melis Gedikoğlu gibi iş ve sanat dünyasından birçok isim katıldı.  

Sergiye katkı sağlayan sanatçılar arasında; Artağan Pektaş, Asiye Yüce, Asya Nur Hasgül, Aysun Telli, Barışcan Seval, Başak Çolak, Beyza Toprakçı, Edanur Melek, Elman Kasymov, Elvan Akcan, Emir Furkan Tekkalmaz, Eren Bayezit, Fatih Şimşek, Kardelen Erken, Kerem Topuz, Loya Kader Öztürkmen, Melike Kuş, Merve Gündüz, Nida Nur Erdoğan, Rabia Yıldırım, Sefer Tan, Sevilay Nurten Şahin, Sümeyye Gül, Taner Şener ve Tolga Turan gibi isimler yer alıyor.

İyilik İçin Sanat Derneği'nin sanatın toplumsal dönüşümdeki önemini vurgulayan ve sanatın gücünü toplum için kullanma misyonunu destekleyen bir adım olarak öne çıkan “Baharı Beklerken” Sergisi, 2 Mayıs 2024 tarihine kadar Galeri Deniz’de gezilebilecek. Sergi, aynı zamanda dijital olarak www.iyilikicinsanat.org web sitesinden de takip edilebiliyor.