Geçen Pazar günü Beyoğlu İstiklal Caddesi'nde yaşanan terör saldırasında 6 vatandaşın yaşamını yitirdiği, 101 kişinin ise yaralandığı bombalı hain terör saldırısına ilişkin detaylar gün yüzüne çıkıyor. Kadın terörist Ahlam Albashir (23)'in İstiklal Caddesi'ndeki keşif görüntüleri ortaya çıktı.

FARKLI KIYAFET

Sabah'tan Nazif Kara’nın ulaştığı görüntülerde tarih 4 Kasım’ı gösteriyor. Terörist Ahlam Albashir 4 Kasım 2022 günü saat 17.30'da keşif için İstiklal Caddesi'ne geliyor. Bu kez üzerinde mavi bir kot pantolon var. Başı ise olay günündeki gibi siyah bir başörtüsü ile kapalı. Elinde yine gül bulunan Albashir İstiklal'de kalabalık arasında ilerliyor.

İstiklal Caddesi'ne bombalı saldırı düzenleyen kadın terörist Ahlam Albashır'ın Taksim'e ilerleyişinden kısa süre önce Esenler'de  telefonla konuşarak ilerlemesi kameraya yansıdı.

TERÖRİSTİ İSTİKLAL’E GETİREN KORSAN TAKSİCİ

Albashir’i o gün İstiklal'e getiren ise yine örgüt kontrolündeki Yasir Alkoralı isimli korsan taksici. Bu korsan taksici katili 3 kez İstiklal Caddesi'ne getiren isim.

Aynı zamanda 6 kişinin ölümüne 101 kişinin yaralanmasına yol açan bombayı da 13 Kasım'da Yasir 34 MG… plakalı beyaz aracı ile Taksim'e taşımıştı.

Katliam öncesinde yapılan keşiflerle ilgili bir diğer ayrıntı ise ilk keşfin 14 yaşındaki A.A. isimli çocukla yapılması.

Edinilen bilgilere göre A.A. teröristlerin 4 ay boyunca gizlendikleri Esenler'deki konfeksiyon atölyesinde çalışan başka bir yabancı uyruklu kadın olan ve olay kapsamında gözaltına alınan Rama Altaha'nın oğlu.

Terörist dikkat çekmemek için ve Taksim hakkında bilgi edinebilmek için 2008 doğumlu A.A'yı yanında götürmüş