İstanbul merkezli 4 ilde Fetullahçı Terör Örgütü'ne (FETÖ) yönelik eş zamanlı operasyon düzenlendi. Bylock kullanıcısı olduğu belirlenen, geneli öğretmen ve örgütün mahrem ve bölge yapılanmasında sorumlu olan 18 şahsa yönelik yapılan operasyonda,10 şahıs gözaltına alınırken, 8 kişiyi yakalama çalışmaları sürüyor. Operasyonlardaki aramalarda (F) serisi 1 dolar ve FETÖ elebaşı imzalı bir kol saati ele geçirildi.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, sabah saat 06.00 sıralarında Bylock kullanıcısı bulunduğu belirlenen ve farklı soruşturmalar çerçevesinde etkin pişmanlık hükümlerinden faydalanan itirafçı şahısların beyanı yönünde 18 şahsa yönelik İstanbul merkezli , İzmir, Tekirdağ ve Kırklareli olmak üzere 4 ilde eş güdümlü operasyon düzenledi. Operasyonda, 18 şahısdan 10'u gözaltına alınırken, 8 kişiyi yakalama çalışmaları sürüyor.

Polis ekiplerince adreslerdeki aramalarda (F) Serisi 1 dolar ve FETÖ elebaşı imzalı kol saati, çok sayıda örgütsel doküman ele geçirildi. Operasyon çerçevesinde gözaltına alınan şahıslar arasında kamudan ihraç edilen ve özel sektör çalışanı öğretmen, vergi müfettişi olmak üzere örgütün mahrem ve bölge yapılanmasında sorumlu seviyede faaliyet yürüten şahıslar olduğu öğrenildi. Operasyonlarda gözaltına alınan şüpheliler emniyete sevk edildi.