İngiltere'de normalleşme sürecinin başlamasıyla güneşli havanın keyfini çıkarmak isteyen vatandaşlar sahillere akın etti.

İngiltere'de hava sıcaklıklarının yükselmesinin sonrasında halk sahillere yöneldi. Güneşli havanın keyfini çıkarmak isteyenlerden bazıları kum üstünde çadır kurarken, bazıları da denize girdi.

SAHİLLER DOLDU TAŞTI
Sahillerde meydana gelen aşırı kalabalığın sonrasında yetkililer, insanları sosyal mesafeye uymaları doğrultusunda uyardı, "Henüz normale dönmedik" denildi. Manchester'daki ulaşım hizmetlerinin koordinasyonundan mesul kamu kuruluşundan yapılan bildirimde, "Sahile gitmeyi düşünüyorsanız, sıkışıklığı önlemek amacıyla lütfen seyahatinizin yönünü değiştirmeyi ya da ertelemeyi düşünün." denildi.

GÜNEŞLİ HAVANIN TADINI ÇIKARDILAR
İnsanlar, Brighton plajında sıcak havanın keyfini çıkardı. Independent'ın haberine göre, Dorset'teki Bournemouth plajı, yüzlerce grupla doldu. Benzer manzaralar, Dorset'teki Boscombe sahilinde bunaltıcı güneşten şemsiyelerin altına sığınan insanlarla yaşandı.

İKLİM DEĞİŞİKLİĞİ VURGUSU
Öte yandan, 26 heykel, sanatçılar tarafından kum üstüne konularak iklim değişikliğine dikkat çekildi. Birleşik Krallık Meteoroloji Kurumu, İngiltere'de hava sıcaklığının 25 santigrat dereceyi geçebileceği hususu ile ilgili uyardı.

İngiltere çapında sıcaklıkların en az 20'li derecelerde olması tahmin ediliyor.

FIRTINA UYARISI
Meteorolog Becky Mitchell, "Tek istisna doğu kıyısı boyunca. Doğu kıyı yerlerinde oldukça çok alçak bulut ve sis var ve önümüzdeki birkaç gün boyunca kalacak." dedi. Bu bölgelerde sıcaklık değerlerinin 12 ila 16 santigrat derece arasında değişeceği öngörüsünde bulunuldu.Mitchell, ilerleyen zamanlarda gök gürültülü fırtınaların gelebileceği hususu ile ilgili da uyardı.