Ülkemizde lise öğrenimine devam etmekte olan öğrencilerin iklim değişikliği hakkında farkındalıklarını artırmak hedefiyle düzenlenen İklim Değişikliği Araştırma Projeleri yarışması TEKNOFEST kapsamında ilgi gören öncelikli yarışmalar arasında geliyor.

İklim değişikliği ile ilgili gençlerin farkındalıklarının arttırılmasının yanı sıra ülkemizdeki doğal kaynakların sürdürülebilir şekilde kullanılması konusunda çalışmalar yapmaya teşvik etmek, bu konu hakkında toplum bilincini oluşturmak ve iklim değişikliğinin olumsuz etkilerine yönelik çözümler üretmelerini sağlamak amacıyla da düzenlenen yarışma 6 ana ve 22 alt alandan oluşuyor. Çevre, ekonomik sektörler, hava & iklim, su araştırmaları, sürdürülebilirlik & refah ile toplumsal farkındalık olan 6 ana kategori için gençlerden yaratıcı projeler bekleniyor.

Lise öğrencileri iklim değişikliği araştırma projeleri yarışmasında tüm kategorilerin birincilerine 50 bin TL, ikincilerine 30 bin TL, üçüncülerine ise 20 bin TL ödül verilecek. Son başvuru tarihi 29 Mart 2024 olan yarışma için sen de www.teknofest.org adresine gir ve hemen katıl.