Altılı Masa ile koalisyon görüşmelerine hazırlanan HDP’nin Yenikapı Meydanı’ndan organize ettiği Nevruz etkinliğinde PKK elebaşı Abdullah Öcalan lehine sloganlar atıldı.

PKK'nın siyasi uzantısı HDP öncülüğündeki İstanbul Nevruz’u, bu yıl "Her der Newroz, her dem azadi" ve "Nevruz ateşiyle özgürlüğe" sloganıyla Yenikapı Meydanı'nda düzenleniyor.

İstanbul'un göbeğinde gerçekleşen kutlama skandal görüntülere sahne oldu.

‘BİJİ SEROK APO’ SLOGANLARI

Yenikapı Meydanı'nda Nevruz kutlaması için toplanan kalabalık teröristbaşı Abdullah Öcalan lehine "Biji serok Apo" sloganları attı.

Mitingde, HDP dışında sosyalist parti ve gruplar da kendi pankartları ve flamalarıyla yer aldı.

YEŞİL SOL PARTİ FALAMALARI GÖRÜLDÜ

Yenikapı'da HDP'nin kapatma davası nedeniyle 'B Planı' olarak gündemde olan Yeşil Sol Parti bayraklarının ağırlıklı olduğu görülürken miting alanındaki görevliler de Yeşil Sol Parti önlükleri giydi.

Ayrıca aynı ittifakta yer alan Türkiye İşçi Partisi'nin de mitinge katıldığı görüldü.

ALTILI MASA’NIN TEPKİSİ NE OLACAK?

Altılı koalisyon masasının cumhurbaşkanı adayı olan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun önümüzdeki hafta ziyaret edeceği HDP’nin bakanlık ve cumhurbaşkanlığı yardımcılığı talep edebileceği yönünde parti içinden mesajlar gelmişti.

Nevruz etkinliğinde yaşananların ardından Altılı Masa ortaklarının HDP ile görüşmeye nasıl tepki vereceği merak konusu oldu.