19 yaşındaki Hazal Tektaş, kendisine platonik aşk beslediği öne sürülen 18 yaşındaki Mehmet Ali Atış tarafından kafasından silahla vurularak cinayete kurban gitti. Genç yaşında katledilen genç kızın yakın arkadaşı Beste T., Tektaş'ın uzun zamandır tehditlere maruz kaldığını, Mehmet Ali Atış'ın genç kızı öldürmeden önce bir yerde zorla tuttuğunu ve kilitlediğini gösteren mesajları gösterdi. İşte Hazal Tektaş cinayeti ile ilgili son gelişmeler...

'PLATONİK AŞIĞINDAN' TEHDİTLER ALMIŞ

Beste T., ortaya çıkardığı mesajlarda Hazal Tektaş'ın ölmeden önceki son ifadelerini gösterdi. Hazal Tektaş, yakın arkadaşıyla olan mesajlarında, Mehmet Ali Atış tarafından alıkoyulduğunu belirterek, "O çocuk (Mehmet) vardı ya, yine geldi. Silahla gelip sıktı, sonra beni götürüp bir yere kilitledi. 'Hiçbir yere gitmeyeceksin' dedi. Ben de polise haber verdim. Silahla yakalandı, şikayetçi oldum." dediği görüldü. Beste T.'nin anlattıklarına göre Hazal Tektaş, platonik aşığı tarafından defalarca kez tehdit edildiği, fakat ailesini korumak istediği için sustuğu, onlar için endişelendiği öğrenildi.

HEM TEKTAŞ'I HEM DE KENDİNİ VURDU

Beste T., "O katil en son Hazal'a ya beni öldür ya da benim ol demişti. Şimdi hem kendini hem Hazal'ı öldürdü. Daha önce de Hazal'ı zorla bir pansiyona götürmeye çalışmıştı. Orada silahla korkutmuştu. Hazal şikâyetçi olduğunu yazmıştı bana." diyerek defalarca kez Hazal'ı kaçırmaya çalıştığını anlattı.

Hatırlanacağı üzere Mehmet Ali Atış, önce Hazal Tektaş'ı vurmuş, ardından kendini öldürmüştü. Üniversite hayali kuran Hazal Tektaş, hastalıklı bir 'aşkın' kurbanı oldu.