Türkiye Futbol Federasyonu’nun İstanbul Riva Hasan Doğan Milli Takımlar Kamp ve Eğitim Tesisleri’ndeki yönetim binası, dün akşam saatlerinde kurşunlandı.

Saldırıda yaralanan olmazken, olayın, yönetim kurulu toplantısı sırasında meydana gelmesi dikkat çekti. 15 yöneticinin bulunduğu toplantı odasında, Başkan Mehmet Büyükekşi’nin odasında bulunmaması büyük bir faciayı önledi. Olay yerinde 11 kovan bulunurken, kurşunların 5’i binaya isabet etti. Bunlardan ikisinin ise direkt başkanlık koltuğuna geldiği ortaya çıktı.

HAMİT ALTINTOP O ANLARI ANLATTI

Saldırı anında toplantı odasına isabet eden kurşun, yönetici Hamit Altıntop’un hemen yanından geçti ve Altıntop adeta ölümden döndü. TFF’nin Milli Takımlar Sorumlusu Hamit Altıntop, Milliyet'e şu açıklamayı yaptı:

“Yönetim kuruluyla toplantı halindeydik. Birden silah sesleri gelince kendimizi yere attık. Bir kurşun benim başımı sıyırarak geçti. Bir süre kalkamadık. Arkadaşlar beni vuruldu sanmışlar. Gerçekten büyük bir şok yaşadık. Halen ne olduğunu anlayabilmiş değiliz. Kim ya da kimler niye böyle bir şey yaparlar? Verilmiş sadakamız varmış. Kurşunlar biraz alttan, biraz yandan geçse şimdi başka şeyler konuşabilirdik. Bu durumu anlamakta büyük zorluk çekiyorum. Aileme, çocuğuma, yakınlarıma bunu nasıl anlatabilirim bilmiyorum.”