Artık Google’da bir şey aradığınızda, yapay zeka size hem arama sonuçlarını hem de ilgili reklamları sunacak. 

Google artık arama sonuçlarında reklam gösterecek. Örneğin, “çocuklar için yürüyüş çantaları” diye arattığınızda, ihtiyacınız olabilecek bir çanta veya “çocuklar için en iyi çanta’yı seçin!” gibi reklam gösterilmeye başlayacak.
 
Google’a göre bu yeni özellik, kullanıcılara daha sade ve etkili bir arama deneyimi sağlarken, reklamverenler için de büyük fırsatlar sunuyor. Google’ın yapay zeka destekli yeni nesil arama motoru, kullanıcıların aramalarına konuşma tarzında yanıtlar verecek ve alakalı web sitelerini gösterecek. Bu da reklamcıların tüketicilere ulaşma yöntemlerini kökten değiştirebilir.
 
Google, reklam oluşturma sürecinde markalara yardımcı olacak yeni bir sohbet botunu da tanıttı. Reklamverenler, web sitelerini girerek başlık önerileri, anahtar kelimeler ve görseller alabilecekler.

 
Bu araç, kullanıcı sorgularına göre otomatik olarak reklam oluşturabilecek. Örneğin, “kuru ve hassas cilt ürünleri” arayan bir kullanıcıya yönelik, “kuru ve hassas cildinizi yatıştırın” başlıklı bir reklam oluşturulabilecek.