Otopsi raporuna göre, genç kızın ölümünden hemen önce bir erkekle ilişkiye girdiği öğrenildi ancak bunun cinsel saldırı olup olmadığı anlaşılamadığından dosya Adli Tıp'a sevk edildi.

Adli Tıp'tan gelen raporda kadının cesedinde darp ve boğuşma izine rastlanmadığını, boyun kısmında bornoz kemeri ile kendini astığına dair izler bulunduğuna yer verdi.

BANA İNTİHAR EDECEĞİNİ SÖYLEMİŞTİ

Sema Esen'in cesedini evde bulan sevgilisi Ümitcan Uygun'un ifadeleri:

"Aleyna 1 yıldır kız arkadaşım. Olaydan birgün önce 2 Haziran'da akşam 20.00'de evinde yemek yedik. Sonra S.E. isimli bir arkadaşımızla kafeye uğrayıp, bir kokoreççide yemek yedik. Yemekten sonra S.E. ile Aleyna'yı evine bıraktık. Kapıdan vedalaştım, içeri girmedim. S.E. ile başka bir arkadaşıma gittik ve kalabalık bir erkek arkadaş grubu ile alkol aldık. Aleyna, bu arkadaşım ile görüşmemi istemiyordu, tartıştık. WhatsApp üzerinden gönderdiği mesajlarda intihar edeceğini ima etti. Ancak alkollü olmam ve ihtimal vermediğim için ciddiye almadım. Sabah mesajlarını okudum. Telefonla aradım, cevap alamadım. Kapıyı da açmayınca çilingir çağırdım. Eve girdiğimde salonda yatıyordu, 112'yi aradım." 

İFADELER ÇELİŞKİLİ

Uygun, eve girmediğini söylese de rapora göre Sema Esen, ölmeden önce bir erkekle cinsel ilişkide bulundu. Ancak Sema Esen'in kendi rızasıyla cinsel ilişkiye mi girdiği, yoksa tecavüze mi uğradığı belirlenemediğinden İstanbul Adli Tıp Kurumu'nda inceleme yapılmasına karar verildi.

KARDEŞİMİ DARP ETTİ, ADALET İSTİYORUM

Sema Esen'in ağabeyi Himmet Esen, kız kardeşinin hayat dolu olduğunu ve asla intihar edecek biri olmadığını söyledi. Adli Tıp raporundan sonra hayal kırıklığına uğradıklarını belirten acılı ağabey, "Bu kişi, kardeşimi evine bıraktığını içeri girmediğini söylüyor. Kardeşimi darp ettiği videolar var. Böylesine acımasızca döven biri cinayet de işleyebilir ama o, şüpheli olarak bile dosyada yer almadı. Bu kişinin DNA örnekleri neden alınmıyor? Adalet istiyorum. Benim kardeşim toprakta. O ise 'Nasıl olsa yırttım' diye gününü gün ediyor."