PKK terör örgütü 5 yıl önce Ağrı'nın Doğubayazıt ilçesine bağlı Karabulak Jandarma Karakolu'na bombalı bir saldırı gerçekleşmişti. Bu saldırıda yaralanarak gazi olan Uzman Jandarma Çavuş Cengiz Erduran, olayların ardından maddi ve manevi tazminat davası açmıştı. Davada mahkeme tarafından talep edilen bilirkişi raporunda yer alan rakamı gören gazi Erduran, paranın miktarını çok fazla bulunca alacağından vazgeçti. Gazi Erduran'ın bu davranışı, sosyal medya gündemine damga vurdu. 

MİLYONLUK TAZMİNATTAN VAZGEÇTİ

Talep edilen bilirkişi raporunda 1 milyon 679 bin 866 lira 71 kuruşluk tutar yer aldı. Gazi Erduran ise bu tutarı fazla bulduğunu, parayı almaya gönlünün razı gelmediğini belirterek alacağı tazminattan vazgeçtiğini söyledi. Bu davranışıyla akıllarda ve sosyal medya gündeminde yer edinen gazi Erduran'a tebrik mesajları yağdı. Tebrik edenlerin arasında Trabzon Valisi İsmail Ustaoğlu da yer aldı. 

El işlemeli Türk Bayrağı'nın yer aldığı plaketi takdim etti

Trabzon Valisi İsmail Ustaoğlu, örnek davranışından ötürü gazi Erduran'a üzerinde el işlemeli Türk bayrağı olan bir plaket verdi ve gaziyi makamında bizzat ağırladı. 

Sosyal medyada bu konuyla ilgili binlerce paylaşım gönderildi. Sosyal medya kullanıcıları övgü dolu mesajlarında, "Seninle gurur duyuyoruz komutanım, hakkını helal et." ifadelerini kullandı.