EURO 2020'nin açılış maçında İtalya'ya 3-0 mağlup olan A Milli Takım, kötü futbolu nedeniyle eleştirilere hedef olmuştu. Dev turnuvada çarşamba günü Bakü'de yapacağımız Galler karşılaşmasında teknik direktör Şenol Güneş analizlerini yaptı ve revizyon kararı aldı.

İtalya önünde hem skor hem de futbol olarak hayal kırıklığı yaratan A Milli Takım’da, Teknik Direktör Şenol Güneş, Galler maçında kadroda rotasyona gitmeye hazırlanıyor. Yardımcılarıyla birlikte İtalya karşılaşmasının detaylı analizini yapan Güneş’in özellikle orta sahada değişiklikler yapması bekleniyor.

3 OYUNCUYU YETERLİ BULMADI

Teknik direktör Şenol Güneş’in çarşamba günü oynanacak Galler sınavında kadroda revizyona giderek Kenan Karaman, Ozan Tufan ve Okay Yokuşlu'yu yedek kulübesine çekmesi bekleniyor.

TAYLAN, CENGİZ, iRFAN CAN İLK 11'E!

Deneyimli hocanın bu 3 ismin yerine Cengiz Ünder, İrfan Can Kahveci ve Taylan Antalyalı’yı ilk 11’de sahaya sürebileceği belirtildi.

Ay-yıldızlı teknik heyet hazırlıkları yapılan bu rotasyonla birlikte hem takımı daha dirençli ve yaratıcı hale getirmek hem de mental yorgunluk yaşayan bazı oyuncuları dinlendirmeyi hedefliyor.

SAVUNMADA DA DEĞİŞİKLİK OLABİLİR
 
İtalya maçının ikinci yarısında özellikle savunmada yapılan hatalar dikkat çekmişti. Güneş’in eleştiri toplayan defansta da revizyona gidebileceği öğrenildi.