Galatasaray'ın Kolombiyalı golfu futbolcusu Radamel Falcao'ya ABD'den talip olan takım ortaya çıktı. MLS ekibi Portland Timbers'in Falcao transferini bitirmek istediği öğrenildi.

Şu an güncel olarak İspanya'da tedavi olan ve sahalara 1 ay sonra dönmesi beklenen Radamel Falcao'yu ikna çabaları devam ederken Portland Timbers'da Venezuelalı teknik direktör Giovanni Savarese'nin tecrübeli futbolcuyu özellikle istediği bildirildi.

Gazeteci Ricardo Mayorga'nın açıklamalarına göre; Sarı kırmızılı ekip, Falcao'nun ücretinin tamamını karşılamaları şartıyla Portland Timbers yetkililerine transfer için izin verdi. Daha önce yapılan açıklamalarda kariyerinin bir döneminde MLS'de oynamak istediğini söyleyen Falcao'nun bu teklife nasıl cevap vereceği merakla bekleniyor.

PORTLAND'IN SAHİBİNDEN SÜRPRİZ

Şu anda ESPN ile çalışan eski ABD'li futbolcu Hércules Gómez, Portland Timbers'ın sahibi Merritt Paulson'a Galatasaray'ın ayrılık için her türlü kolaylığı sağlayacağı Falcao'nun transfer durumunu sordu. Milyoner işadamı ise ona göz emojisiyle yanıt verdi. Paylaşılan haberde Merritt Paulson'ın Falcao'yu ABD'de görmeyi hayal eden bir işadamı olduğuna vurgu yapıldı.

TEKLİFLER VAR

Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz, Falcao bize derse ki 'Şu kulübü buldum, transfer olmak istiyorum' bakarız. Güney Amerika'dan Araplar'dan teklifler var ama kabul etmiyor. Kendisinin de onayladığı bir teklif olursa, kulübün de şartlarına uyarsa kabul ederiz." sözlerini kullanmıştı.

Galatasaray kariyerinde 31 maça çıkan 35 yaşındaki Radamel Falcao, 16 gol atıp 3 asistle oynadı.