Ada gazetelerinde yer alan haberlere göre Galatasaray; bu iki futbolcu için Manchester United’a 20 milyon Euro’luk bir teklif yapmış durumda. İngiliz kulübünün ise 25 milyon Euro’nun altına inmediği, ancak tarafların anlaşma noktasına yakın olduğu ileri sürüldü.

Özellikle McTominay transferinde, İskoçya’nın EURO 2024 macerası kritik bir yere sahipti. İskoçların, grubu 1 puanla sonuncu sırada tamamlamasıyla birlikte McTominay için de Almanya yolculuğu sona ermiş oldu.

27 yaşındaki 1.91’lik futbolcu, kısa bir süre tatil yaptıktan sonra United kafilesine katılacak. Galatasaray’ın planı, Premier Lig temsilcisiyle anlaşmayı erken tamamlayıp, McTominay’ı tatil sonrası doğrudan Türkiye’ye veya Avusturya’ya getirebilmek.

Teknik patron Okan Buruk’un en çok istediği sağ bek olan Wan-Bissaka konusunda ise süreç artık tamamen United ile yapılacak bonservis pazarlığına kalmış durumda. Çünkü Galatasaraylı yetkililer, 26 yaşındaki İngiliz futbolcuyla kontrat detaylarına kadar her konuda anlaşma sağladı.

Galatasaray’a yakın kaynaklar, bahsi geçen 20 milyon Euro’nun daha da altında bir bonservis bedeliyle iki oyuncunun transferinin gerçekleşebileceğini dile getiriyor.