Galatasaray'ın teknik direktörü Fatih Terim, altyapıda görev yapan hocaların maaşlarını açıklamış, bu hocaların 2500-4000 bin TL civarında bir maaş aldıklarının altını çizerek eleştiride bulunmuştu. Teknik adamın açıklamasının etkileri hala sürerken futbol yorumcusu Uğur Karakullukçu, Galatasaray'ın altyapısıyla ilgili ortaya ilginç bir iddia attı. Aldığı bilginin kesin olduğunu söyleyen Uğur Karakullukçu, Galatasaray'ın altyapı oyuncularının peynir ve ekmekle beslendiğini söyledi. Söz konusu iddialara Galatasaray camiasından resmi bir yanıt geldi. Galatasaray, altyapı oyuncularının peynir ekmekle beslendiği iddiasını yalanladı.

GALATASARAY: MESNETSİZ İDDİALARA İTİBAR ETMEYİN

Galatasaray Kulübü, altyapı oyuncularının peynir ekmekle beslendiği iddialarına ilişkin yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

Bugün Uğur Karakullukçu isimli yorumcunun internet üzerinden yayın yapan bir portalda, Galatasaray Futbol A Takımı ile antrenmana çıkan Akademi oyuncularının beslenme programlarına ilişkin yaptığı yorumlar üzerine kulübümüz tarafından bir açıklama gereği doğmuştur.

Ülke futboluna sayısız yetenek kazandıran ve sürekli kendini yenilemesiyle birçok alanda rakiplerine öncülük eden Galatasaray Futbol Akademisi'nde beslenme programı, her oyuncu için yapılan ölçümler neticesinde vücut kompozisyonlarının ve fizyolojik ihtiyaçlarının gereksinimlerine uygun şekilde bireysel olarak belirlenmekte, Florya Metin Oktay Tesisleri'nde konaklayan ve İstanbul'da aileleri ile birlikte kalan oyuncular için ayrı ayrı hazırlanmakta, büyüme çağındaki alt yaş oyuncularımızın gelişim süreçleri de ilgili departmanlarımız tarafından özenle takip edilmektedir.

Cehaletin esir aldığı bu gibi programlar için hatırlatılması gerekir ki; Mart ayından beri U19 ve U17 takımlarımız haricinde alt yaş grubundan oyuncumuz tesisimizde kalmadığı gibi, bu yaş grupları liglerine devam edilmediği için tesislerimize gelmemekte, A Takım ile antrenmanlara çıkan Akademi oyuncularımız ise ana binamızdaki restoranı kullanmaktadırlar.

Kamuoyunun; yorumlarını ve haberlerini dedikodu temeline dayandırarak yapan, kendilerini gazeteci ilan eden ve yıllardır kapısından içeri girmedikleri yerlere hakim oldukları algısını oluşturan bu gibi şahısların mesnetsiz iddialarına itibar göstermemelerini rica ederiz.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.