Yeniden Refah Partisi'nin Cumhur İttifakı'na katılması üzerinden iktidarın politikalarını eleştiren Gülbin Tosun, bu seçimin kadınlar için hayati öneme sahip olduğunu savunarak, kadınları muhalefete oy vermeleri için yönlendirmeye çalıştı.

Yeniden Refah Partisi'nin Cumhur İttifakı'na katılması ile başlayan 6284 sayılı ailenin korunması ve kadına karşı şiddetin önlenmesine dair kanun kaldırılacağına yönelik tartışmalara ilişkin konuşan Tosun, iktidara yüklendi.

MUHALEFET PARTİSİ LİDERİ GİBİ SLOGAN ATTI

Bu seçimin kadınlar için hayati öneme sahip olduğunu savunan Tosun şöyle konuştu:

"Neden kadınların seçimi olmalı ve neden daha çok hemcinslerime sesleniyorum onu anlatayım. Son katılımlarda aşırı sağ hale gelen Cumhur İttifakı zihniyeti sizden okumanızı istemiyor, çalışmanızı istemiyor...

Bizzat Cumhurbaşkanı kadının görevinin çocuk doğurmak olduğu anlayışını Mehmet ali Çelebi ve eşinin üzerinden yaptığı uyarı ile ortaya koymuştu. Okuma, dolayısıyla çalışma, çocuk yap, evde otur, ayrılabilirsen nafaka da alma, öyle çaresiz kal ki şiddete karşı bile laf edeme...

Kadına reva görülen, Türkiye'nin ikinci yüzyılında bu mu oldu şimdi. Hani kadının adı bile AK Parti'den önce yoktu?"

ACILI ANNEYE HAKARET ETMİŞTİ

Tosun, başıboş köpeklerin saldırısı sonucu hayatını kaybeden Mahra Melin Pınar'ın annesine sosyal medya hesabı üzerinden hakaret etmişti.

Köpek saldırısı sonucu hayatını kaybeden 9 yaşındaki Mahra Melin Pınar'ın annesi köpeklerle ilgili sitemini dile getirmesinin ardından Tosun'un hakaretlerine maruz kalmıştı. Tosun acılı anneye "Senin peşinden yarın geliyorum. Arsız sefil" demişti.