İstanbul Sancaktepe ve Çekmeköy ilçelerinde İstanbul Emniyet Müdürlüğü Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından eş zamanlı operasyonlar gerçekleştirdi. Bu operasyonlar kapsamında, söz konusu ilçelerdeki esnaf ve halkı korku içinde yaşatan, esnafa zorla senet imzalatan suç çetesinin yakalanması için harekete geçildi.

KORKUDAN İHBAR EDEMEDİLER

Esnaf ve halk, suç örgütlerinden korktukları için yetkili makamlara müracaat edemeyince duruma ekipler müdahale etti. Silah ve uyuşturucu madde ticareti yaptıkları tespit edilen ve bölgede sürekli birbiriyle çatışma halinde olan iki suç örgütü lideri şüpheliler Kadir Y. ve Veli Ş.'nin yakalanması için düğmeye basıldı.

Sancaktepe, Çekmeköy, Ataşehir, Tuzla ve Silivri ilçelerindeki 52 adrese ve Çorum, Muğla ve Gaziantep illerindeki adreslere baskın yapıldı. Operasyonlarda 31 şüpheli yakalandı.

SİLAH VE PARA ELE GEÇİRİLDİ

Ekipler, örgütlerin ikametgahlarında ve araçlarında arama yaptı. Aramalarda 12 ruhsatsız tabanca, 7 kurusıkı tabanca, 2 pompalı tüfek, 550 değişik çaplarda dolu fişek, 28 dolu kartuş, bir tabanca susturucu aparatı, bir lazer aparatı, bir seyyar dipçik, bir polis rozeti ve kelepçe, iki balistik yelek, 102 gr. narkotik madde ve 13 bin 538 lira 240 kuruş değerinde 27 adet farklı şahsa ait çek-senet ele geçirildi.