Arhavi Sanayisinde kaporta ustası olan Tamer Günsel, hobi olarak ilgilendiği motosikletlerle eskiden izlediği Mad Max filminden de esinlenerek, kendi tasarımıyla hurda malzemelerden motosiklet yaptı.

Koç boynuzu, kuru kafa gibi aksesuar ve hurda malzemelerle yaptığı motosiklet görenlerin ilgisini çekerken, yöre halkı ilginç motosiklet ile fotoğraf çektiriyorlar.

'MADMAX FİLMİNDEN ESİNLENDİM'

Kaporta ustası olduğunu belirten Tamer Günsel, "Motor işiyle hobi olarak ilgileniyorum. Sanayideki hurda malzemeleri de kullanarak kendi tarzımı oluşturdum. Kuru kafa, boynuzlar gibi malzemelerle tasarım yaptım. Eskiden 'Mad Max' diye bir film vardı ondan esinlendim. Bundan önce de el yapımı motorlar yaptım. Ahşap üzerine kullandığım malzemeler var, koltuğu, depoyu, şasesini kendim yaptım. Motoru da bu malzemelere göre seçtim. Çok fazla malzeme kullandım. Hepsini bir günde yapmıyorum. Duruyorum bakıyorum 'ne eklesem' diye düşünüyorum. Yenisini kendimi iyi hissedersem 3 güne yaparım" dedi.

ABD'YE DAVET ETTİLER

"Bu bölgede bu tarz motor yapan yok" diyen Günsel, "ABD ve Avrupa'da bu tarz motor yapanlar var pandemi öncesi festivalde ABD'den gelen misafirlerimiz vardı. 'Özel tasarım motorlar yaptıklarını' belirterek beni ABD'ye davet ettiler. 15 bin TL'ye mal ettim. İşçiliği ile 30 bine mal olmuştur ama 100 bin lira bile verseler satmam. Benim için değeri çok yüksek" ifadelerini kullandı.