Devrim Muhafızları Ordusu'na yakınlığıyla bilinen Fars Haber Ajansı tarafından yapılan habere göre, nükleer programın kilit isimlerinden İranlı bilim insanı Muhsin Fahrizade'nin Tahran'da suikaste kurban gitmesiyle ilgili yapılan haberin detaylarında, suikastın 3 dakika sürdüğü aktarıldı.

İran'lı yetkili tarafından devlet televizyonuna yapılan açıklamaya göre ise Fahrizade'nin suikastında İsrail yapımı silahların kullanıldığı öğrenildi.

MAKİNELİ TÜFEK KAMYONUN ARKASINA YERLEŞTİRİLDİ

Fars Haber Ajansı'nın yaptığı habere göre, suikastte herhangi bir insan faktörü kullanılmadı. Olayın yaşandığı yerin yaklaşık olarak 150 metre uzaklığında park halinde bulunan bir kamyonetin arka kısmına monte edilen bir uzaktan kontrollü makineli tüfek ile suikastın gerçekleştirildiği iddia edildi.

SUİKASTTE İSRAİL'İN PARMAĞI OLABİLİR

İran'da Arapça dilinde yayın yapan devlet televizyonu olan El Alem'e bir konuşma yapıldı. Konuşmayı yapan yetkili, adının açıklanmasını istemedi. İran'lı yetkili, suikastte İsrail'in parmağı olduğuna ilişkin deliller bulunduğunu söyledi. Yetkili, siyonist rejimin Fahrizade suikastı için İran devrimine karşıt unsurları kullandığını ifade etti. Uydudan kontrolü sağlanabilen silahların İsrail yapımı olduğu belirtildi.