Geçtiğimiz günlerde raflarda yerini alan “Levanten”, 1850’li yılların Osmanlı’sının tarih kokan mekânlarında işlenmiş bir yapıt olarak karşımıza çıkıyor. 

Zeynep Taşdelen Tenteoğlu’nun etkileyici kalemi ile hayat bulan Levanten, birbirinden farklı kültür ve yaşayışlara sahip karakterlerin tutkularını, hırslarını, nefretlerini ve sevgilerini konu ediniyor. İnkılâp Kitabevi imzası taşıyan eser, raflardaki yerini aldı. 

Bağ ve Levanten eserleriyle karşımıza çıkan Zeynep Taşdelen Tenteoğlu Kimdir?

Zeynep Taşdelen Tenteoğlu, 10 Kasım 1977 yılında Ankara’da dünyaya geldi. Tenteoğlu,   Çankaya İlkokulu ve Ankara Atatürk Anadolu Lisesi’nin ardından Bilkent Üniversitesi İşletme Bölümü’nü bitirdi. Tenteoğlu, Merkez Bankası ve Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu’nda çalıştıktan sonra Price Waterhouse Coopers’da vergi denetmenliği görevinde bulundu. 2004 yılında Serbest Muhasebeci Mali Müşavirlik unvanını aldı. Aynı yıl özel sektörden istifa ederek eşiyle birlikte kendi inşaat firmasını kurdu. 2021 yılında aynı sektördeki çalışmalarını İngiltere’ye taşıyan Zeynep Taşdelen Tenteoğlu, evli ve iki çocuk annesi olup, ailesiyle birlikte İngiltere’de yaşamaktadır. Tenteoğlu aynı zamanda Bağ ve Levanten eserlerini kaleme aldı.