Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Beştepe'de düzenlenen Kabine Toplantısı'nın ardından açıklamalarda bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamalarından satırbaşları;

İsveç Başbakanı Kristersson'u Beştepe'de ağırladık. Türk Devletleri Teşkilatı Zirvesi'nde önemli görüşmeler yaptık. 1992 yılında kurulan 2010 yılında konseye dönüşen, Türk Devletleri Teşkilatı bugün dünyanın önemli uluslararası yapıları arasına girmiştir.

"GEREKEN CEVABI SAHADA VERİYORUZ"

İstiklal Caddesi'nde 6 vatandaşımız hayatını kaybetti. Saldırının ardından olayın faili ve saldırıyla bağlantılı çok sayıda kişi yakalandı. Terör saldırılarıyla verilen mesajı gayet iyi anlıyor ve bu eylemlere karşı sahada gereken karşılığı veriyoruz.

Tahıl anlaşmasının süresini 120 gün daha uzattık. Amacımız bu savaşı (Ukrayna-Rusya) tamamıyla bitirmektir.

"TERÖR ÖRGÜTÜNÜ YOK ETME AHDİMİZİ BİR KEZ DAHA TEKRARLIYORUZ"

Güney sınırımız boyunca kayıp veren terör örgütü, havan saldırılarıyla sivilleri hedef alarak kirli yüzünü bir kez daha göstermiştir. Terör örgütünü yok etme ahdimizi bir kez daha tekrarlıyoruz.

Dünyanın en büyük barajı Yusufeli Barajını açtık. Ülkemize, milletimize hayırlı olsun.

"TOKİ SÜRATLE YENİLERİNİ İNŞA EDECEKTİR"

Düzce depreminde ağır hasar aldığı tespit edilen 457 konutun yerine TOKİ tarafından yenileri süratle inşa edilecektir.

"SAYGI DUYMAK ZORUNDASINIZ"

Kabine toplantısında, güvenlik tehditleriyle devam eden harekatları ayrıntılı bir şekilde değerlendirdik. Ülkemizin sınırlarını 30 km derinliğinde bir güvenlik şeridiyle koruma altına alma kararımız, yaşadığımız her hadiseyle biraz daha güçlenmektedir. Binlerce kilometre öteden gelip terörist, masum ayrımı yapmadan her yeri yakıp yıkanlar Türkiye'nin bu hassasiyetine saygı duymak mecburiyetindedir. İsim değişikliği oyunlarıyla tescilli terör örgütünü destekleyenlerin riyakarlıklarına tahammül etmek durumunda değiliz. Vatan topraklarının ve insanlarımızın güvenliğini ilgilendiren adımları atarken kimseden izin almadığımız gibi kimseye de hesap vermeyiz.

Kimse Türkiye'nin diplomatik açılımlarından, askeri harekatlarından rahatsız olmasın çünkü tarihimizde sömürge, bencillik, zulüm yoktur. Artık ülkemizi boş tehditlerle siyasi, diplomatik, ekonomik, askeri alanda kendi çıkarlarına aykırı pozisyonlara zorlamaya kimsenin gücü yetmeyecektir.

-Teröristleri kendilerini bekleyen acı akıbetten o terör baronları da kurtaramayacaktır. Teröristlerin kullanım süresi doldu.

-

 Ayrıntılar geliyor