İstanbul TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi'nde düzenlenen MÜSİAD EXPO Fuarı'nda konuşma yapan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, burada önemli gündem konularını değerlendirdi. 

İşte Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları...

Fuarla ilgili bir değerlendirmede bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, salgın sebebiyle fuarda gerçekleşen olan etkinliklerden bazılarının fiziki, bazılarının da çevrimdışı olarak gerçekleşeceğini duyurdu.

EKONOMİDE TÜM KESİMLERE DESTEK VERİYORUZ

Cumhurbaşkanı Erdoğan, yeni tip koronavirüsün (kovid-19) 2. dalgasının tüm dünyayı kasıp kavurduğunu belirterek Türkiye'nin bu dönemde nispeten daha iyi bir tablo çizdiğine dikkat çekti. Ekonomi alanında tüm kesimlere destek verip salgının oluşturduğu problemleri azaltmaya çalıştıklarını ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, bu konuda tüm imkanları seferber ederek ticareti, istihdamı ve ekonomiyi ayakta tuttuklarını dile getirdi. Erdoğan, iş dünyasından esnaflara, işçilere ve yardıma muhtaç kimselere kadar herkese el uzattıklarını açıkladı.

SORUNLARI İŞ BİRLİĞİ İÇİNDE ÇÖZEBİLİRİZ

Salgın sebebiyle oluşan ekonomik sıkıntıların ancak dayanışma içinde olabilirsek çözülebileceğini dikkat çeken Cumhurbaşkanı Erdoğan, bunun için herkese görev düştüğünü ifade ederek Merkez Bankası'nın ve Hazine ve Maliye Bakanlığı'nın, ayrıca özel sektör ve diğer kamu kurumlarının bundan böyle daha güçlü bir şekilde beraberce çalışacağını duyurdu. Başkan Erdoğan, hem demokrasi hem de ekonomi alanında çıtanın yükseltileceğini beyan etti.

Adaletin altyapısını güçlendireceğiz

Cumhurbaşkanı Erdoğan, demokrasi alanındaki gelişmelere ilişkin de bilgi verdi. Adalet sistemindeki altyapının ve insan kaynağının güçlendirildiğini ve bu vesileyle hukuka olan erişimi kolaylaştırdıklarını ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, milli birlik ve beraberliğin tahkim edilmesi için hak ve özgürlük alanlarının genişletildiğine dikkat çekti. Bu noktada reformlara ara vermediklerini ve değişim iradesini elden bırakmadıklarını açıklayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, yeni atılımlar ve reformlar için de hazırlıklar yaptıklarını söyledi.